Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Wokalne sukcesy Weroniki Suszek i Jakuba Rogali

Aktualności

12.06.2018

Wokalne sukcesy Weroniki Suszek i Jakuba Rogali

Wokalne sukcesy Weroniki Suszek i Jakuba Rogali

Zbigniew Jonak po raz kolejny mistrzowsko przygotował swoich podopiecznych do szeregu występów w konkursach wokalnych. Dziś chwalimy się sukcesami Weroniki Suszek i Jakuba Rogali.


Na przełomie kwietnia i maja w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów” w Lublinie odbyła się XXVI edycja Przeglądu Amatorskich Zespołów Artystycznych SEZON 2017/2018. Reprezentujący nasz Ośrodek – Jakub Rogala i Weronika Suszek – zdobyli w konkursie kolejno pierwsze i drugie miejsce.


Maj był miesiącem bardzo pracowitym dla Jakuba, który wziął udział w kilku prestiżowych przeglądach wokalnych odbywających się na terenie całej Polski.


 


23 maja, w sali ryckiego kina Renesans, odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”. Nasz reprezentant wywalczył w konkursie III miejsce, w kategorii wiekowej 11-13 lat i został tym samym laureatem Brązowego Śpiewającego Słowika. W Festiwalu tym wzięli udział uczestnicy wyłonieni wcześniej w wyniku eliminacji powiatowych.


 

Z kolei występ Jakuba na kwalifikacjach regionalnych w Kozienicach, zaowocował nominacją do 23. edycji finału konkursu „Wygraj Sukces”. Przesłuchania etapu regionalnego do tego największego amatorskiego festiwalu dla dzieci i młodzieży w Polsce, odbywały się 21 maja w Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.


Ogromnym wyróżnieniem dla Jakuba było także wzięcie udziału w przesłuchaniach w 39. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.


W lipcu bieżącego roku Weronika i Jakub wezmą udział w dziesięciodniowym 45. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, kończącym się wielkim telewizyjnym finałem w przepięknym Amfiteatrze "Kadzielnia".


Weronika i Jakub mają za sobą również doskonałe występy na tegorocznych POK-frontacjach.


Serdecznie gratulujemy wszystkich sukcesów!

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"