Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » "Teatralne Lato" już za nami

Aktualności

02.07.2018

"Teatralne Lato" już za nami

"Teatralne Lato" już za nami

Już po raz czwarty odbyły się zajęcia w ramach projektu „Teatralne Lato”, i jak co roku cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przez sześć wakacyjnych dni, instruktorzy z POK „Dom Chemika” wprowadzali dzieci w kulisy scenicznego świata. Kilkanaście młodych uczestniczek doskonaliło plastyczne, taneczne, wokalne i teatralne umiejętności.

 

Pomysłodawczynią projektu jest Anna Filipiak, która przygotowywała małych aktorów do występu na scenie. Na zajęciach plastycznych, prowadzonych przez Ryszarda Ruska, dzieci tworzyły kolorowe maski, które wykorzystano podczas finałowego występu, a taneczne układy dziewczynki trenowały pod okiem Wojciecha Gędka ze Studia Tańca „Pokus” i Ilony Rogozik z Zespołu Baletowego „Etiuda”. O opracowanie podkładów muzycznych do spektaklu zadbał Michał Matras.

 

 

Ostatniego dnia spotkań odbywały się próby generalne, zakończone pokazem dla rodziców i gości. Przygotowany przez uczestniczki spektakl był adaptacją dobrze znanej baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka”. Przedstawienie zostało oparte na pantomimie, a więc aktorki miały bardzo trudne zadanie, ponieważ musiały przekazać widzom treść bajki wyłącznie za pomocą gestów, ruchu i tańca. Podczas występu nie zabrakło radości, oklasków, życzliwej atmosfery oraz pysznego, dużego tortu. Każdy z uczestników otrzymał podziękowanie w formie dyplomu oraz drobne upominki.


Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"