Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Koncert Tribute to Henryk Majewski

Aktualności

06.07.2018

Koncert Tribute to Henryk Majewski

Koncert Tribute to Henryk Majewski

„Tribute to Henryk Majewski” to koncert, który stanowi muzyczny hołd złożony wybitnej postaci polskiego jazzu – Henrykowi Majewskiemu – trębaczowi, kompozytorowi i aranżerowi.Henryk Majewski zadebiutował w 1957 roku w zespole Vistula Stompers. Współtworzył także Old Timers, jedną z najważniejszych grup jazzu tradycyjnego w Polsce. Od 1986 roku kierował własnym sekstetem. Występował i nagrywał z Sandym Brownem, Albertem Ncholasem, Buckiem Claytonem, Wildem Billem Davisonem, Bennym Watersem.


Pomysłodawcą projektu muzycznego hołdu był Robert Majewski, który wspólnie z bratem Wojciechem, stworzył album oparty na utworach ich ojca - Henryka, jak również na własnych kompozycjach oraz ulubionych standardach obu twórców.

Projekt Robert Majewski – Tribute to Henryk Majewski” ukazał się na płycie, która w 2017 roku została uhonorowana nagrodą Fryderyka w kategorii Jazzowy Album Roku.

 

W wyjątkowym koncercie wystąpią:


Robert Majewski – trąbka, flugelhorn

Jan Ptaszyn Wróblewski – saksofon tenorowy

Łukasz Poprawski – saksofon altowy

Paweł Tomaszewski – fortepian

Adam Cegielski – kontrabas

Czesław „Mały” Bartkowski - perkusja

 

Na koncert inauguracyjny Warsztatów Jazzowych Puławy 2018, zapraszamy 8 lipca br. o godz. 20:00 do Restauracji Hotelu „Sybilla”. Rezerwacja i informacja w kasie POK „Dom Chemika”, tel. 81 886 20 24.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"