Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Złota Jodła dla Jakuba Rogali!

Aktualności

22.07.2018

Złota Jodła dla Jakuba Rogali!

Złota Jodła dla Jakuba Rogali!
 

W dniach od 12 do 22 lipca, Weronika Suszek i Jakub Rogala, dwójka zdolnych wokalistów uczących się śpiewu pod opieką instruktora Zbigniewa Jonaka, brała udział w prestiżowym 45. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach.


Podczas dziesięciu intensywnych festiwalowych dni, młodzi artyści uczestniczyli w warsztatach które rozwijały ich umiejętności taneczne, wokalne oraz instrumentalne. Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywały się w Kieleckim Centrum Kultury, Domu Środowisk Twórczych, Domu Kultury Zameczek oraz w Wojewódzkim Domu Kultury. Najzdolniejsi uczestnicy prezentowali zdobytą podczas warsztatów wiedzę, na przesłuchaniach konkursowych przed jury oraz kielecką publicznością.

 

Festiwal zakończył się w ubiegłą sobotę, gdzie podczas widowiskowego Koncertu Galowego w Amfiteatrze Kadzielnia zostały wręczone Złote, Srebrne i Brązowe Jodły dla najlepszych artystów. Wśród laureatów Złotej Jodły znalazł się reprezentant POK „Dom Chemika” Jakub Rogala, zajmując tym samym pierwsze miejsce w kategorii solistów do lat 13!

 

                      

 

Podczas uroczystej gali wystąpiło łącznie ponad 300 osób, na scenie zaprezentowało się 15 solistów, 13 zespołów wokalnych, wokalno-instrumentalnych i muzycznych oraz 16 grup tanecznych, którzy oceniani byli podczas przesłuchań w trzech głównych kategoriach – taniec, wokal i zespoły muzyczne.

 

Serdecznie gratulujemy!


Zdjęcia: Przemysław Sękowski

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"