Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » "Wszystkie Strony Świata" po raz dziewiąty

Aktualności

26.10.2018

"Wszystkie Strony Świata" po raz dziewiąty

"Wszystkie Strony Świata" po raz dziewiąty

 

Zapraszamy Państwa do udziału w 9. Puławskim Festiwalu Muzycznym Wszystkie Strony Świata - wydarzeniu ukazującym muzykę poważną w rozmaitych kontekstach i wykonaniach.


Jesteśmy pewni, że tegoroczna edycja Festiwalu przyniesie moc wrażeń zarówno miłośnikom muzyki poważnej, jak i fanom innych gatunków. Skąd ta pewność? Z idei, jaka przyświeca nam przy organizacji Wszystkich Stron Świata. Pragniemy bowiem wznosić muzyczne mosty ponad gatunkami i udowadniać, że geografia i czas nie stanowią w muzyce żadnej bariery.

 

10 listopada, w przeddzień odzyskania przez Polskę niepodległości, Puławski Festiwal Muzyczny Wszystkie Strony Świata włączy się również w te obchody. Trudno sobie wyobrazić lepsze upamiętnienie tego radosnego i jednego z najważniejszych w naszej historii święta niż w sposób muzyczny. Puławian i turystów, którzy będą wówczas w mieście, zapraszamy na Koncert Otwarcia. (Sala Kongresowa IUNG — Pałac Czartoryskich). Usłyszymy fenomenalną Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka, która wykonana m.in. kompozycje Stanisława Moniuszki, Karola Szymanowskiego i Zygmunta Noskowskiego.

Następnego dnia, w tym samym miejscu, projekt Grześ Wyżykowski i Undecymet. Trzynastu muzyków zaprezentuje publiczności oryginalne polskie pieśni ludowe lub melodie nimi inspirowane. W repertuarze znalazły się m.in. pieśni ze zbiorów Oskara Kolberga. Projekt łączy myśl jazzową, awangardową i tradycyjną oraz stawia sobie za cel wysunięcie na pierwszy plan tego, co w muzyce najważniejsze: historii, emocji i obrazów.

Muzyczne skojarzenia z jesienią? Smutne Piosenki — dosłownie i w przenośni. Poznański zespół Smutne Piosenki zaprezentuje repertuar własny z pogranicza jazzu, folku i popu. Ich twórczość to nowa jakość na rynku muzycznym, określana jako „jazzowa poezja śpiewana”. Zespół ma na koncie liczne koncerty i emisje na antenach stacji radiowych w całym kraju, sukcesy w konkursach oraz debiutancki album Dziki ogród. Na koncert zapraszamy 14 listopada do Hotel & Restauracja Sybilla (al. Królewska 17).

Na Festiwalu spojrzymy też w stronę Holandii. To właśnie tam, podczas studiów w słynnym Konserwatorium Codarts Rotterdam, poznali się członkowie zespołu Quantum Trio. Elektryzujące trio na krawędzi rockowej ekstrawagancji, mechaniki kwantowej i jazzu. Błyskawiczne tworzenie muzyki jest ważną częścią ich występów, gdzie obok wykonywania autorskich kompozycji zaczynają improwizować tu i teraz. Swój koncert podczas Festiwalu zagrają we czwartek,  15 listopada, również w Sybilli.

Następnego dnia, w tym samym miejscu, wystąpi Ladies Quartet. Zespół tworzą instrumentalistki zawodowo związane z orkiestrami filharmonicznymi i teatralnymi oraz biorące udział w wielu projektach muzycznych. Usłyszymy inspirowany muzyką ludową Lubelszczyzny kwartet smyczkowy Pieśni przejścia autorstwa Pawła Odorowicza — dwukrotnego laureata Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja.

W Koncercie Zamknięcia Festiwalu (17 listopada, Sala Kongresowa IUNG — Pałac Czartoryskich) wystąpi Orkiestra Kameralna Ensemble Frédéric z udziałem wybitnego bandoneonisty Klaudiusza Barana. W repertuarze utwory Franza Schuberta — austriackiego kompozytora, prekursora romantyzmu w muzyce oraz Astora Piazzolli — jednej z najważniejszych postaci w historii tanga.

 

____________________________________________________________________________________________________

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie POK „Dom Chemika” (ul. Wojska Polskiego 4), od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00–18:00 oraz na pół godziny przed każdym koncertem w miejscu jego odbywania się, tel. 81 886 20 24.

 

Przy zakupie co najmniej 3 biletów na różne koncerty przez jedną osobę — cena jednego biletu wynosi 10 zł. Dzieci, uczniowie, studenci, emeryci, renciści, studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Klubu Seniora — wstęp wolny na wszystkie koncerty, po okazaniu odpowiedniego dokumentu.

 

Bezpłatne wejściówki dla osób uprawnionych do odbioru wyłącznie w kasie „Domu Chemika”. Sprzedaż biletów i wydawanie bezpłatnych wejściówek rozpocznie się 5 listopada 2018.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"