Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Zaśpiewajmy kolędę! - Relacja z XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2019

Aktualności

28.01.2019

Zaśpiewajmy kolędę! - Relacja z XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2019

Zaśpiewajmy kolędę! - Relacja z XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2019

W minioną niedzielę, 27 stycznia, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach odbył się galowy koncert XXIV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2019, podsumowujący pięciodniowy etap przesłuchań na żywo.

 

Śpiew kolęd, nawet w formie konkursu, nie jest tylko obrazem artystycznego wdzięku i podziwu sztuki muzycznej. To przede wszystkim przesłanie religijne, dzielenie się radością, nadzieją i miłością, która ponad 2000 lat temu narodziła się w Betlejem.


Na ręce księdza Proboszcza Krzysztofa Krakowiaka, składam podziękowania dla zaangażowanych w organizację Festiwalu parafian. Dziękuję również uczestnikom, opiekunom, Jurorom, wolontariuszom i pracownikom POK „Dom Chemika”, a szczególnie kierownikowi organizacyjnemu Festiwalu, Pani Katarzynie Nowak, za koordynowanie festiwalowych działań” - podkreślał Zbigniew Śliwiński, Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, pomysłodawca Festiwalu.

 

Puławski Festiwal Kolęd to jeden z najliczniejszych festiwali tego typu w Polsce. Na tegoroczna edycję przybyła rekordowa liczba wykonawców. Wydarzenie, które ma na celu kultywowanie pięknej tradycji kolędowania, zgromadziło blisko 350 uczestników, spośród których jury wybrało najlepszych do wystąpienia w Koncercie Laureatów.

 

Koncert finałowy rozpoczął się wykonaniem przez Puławską Orkiestrę Dętą działającą w POK „Dom Chemika”, specjalnie przygotowanego na tę okazję, premierowego repertuaru kolędowego. Orkiestra pod kierunkiem Dariusza Domańskiego zagrała m.in. „Bóg się rodzi” i „Uciekali”.

 

 

Podczas koncertu, którego reżyserką i prowadzącą była Anna Filipiak-Matras, soliści, chóry i zespoły wokalne, prezentowali powtarzane przez pokolenia, najpiękniejsze kolędy i pastorałki, a także popularne piosenki świąteczne zawierające odwieczną prawdę o miłości, wrażliwości, szczęściu i oczekiwaniu na cud narodzin Jezusa. „Gore Gwiazda”, „Mroźna cisza”, „Grudniowe noce”, „Gdy śliczna Panna” to tylko skromny wycinek z repertuaru wykonywanego przez laureatów tegorocznej edycji Festiwalu.

 

 

Podobnie jak w poprzednich latach impreza przyciągnęła liczną publiczność. Widzowie byli pod wrażeniem poziomu artystycznego wszystkich uczestników. W dowód uznania, każdy z wykonawców – po swoim występie – został nagrodzony gorącymi brawami.

 

 

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni uczestnicy odśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”, a Dyrektor POK „Dom Chemika” Zbigniew Śliwiński odczytał protokół konkursowy. Po koncercie wszyscy laureaci zostali zaproszeni do sali teatralnej, w której odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień.

 

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Festiwalu, a tegorocznym laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Gorące podziękowania kierujemy także do wolontariuszy oraz tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle", którzy pomogli w sprawnym przebiegu wydarzenia.

 

Zachęcamy do obejrzenia FOTOGALERII z Koncertu Laureatów.


Organizatorami XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd byli: Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”,Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Wspólnie”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość” oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach.


______________________________________________________

Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Puławy.


Sponsorami wydarzenia byli: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodociągi Puławskie” Sp. z o. o., Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o., PMB Klinkier Puławy, Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Termochem Sp. z o. o., Leroy Merlin, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA.


Podziękowania za pomoc składamy także na ręce właścicieli restauracji „Papoo”.

 

Protokół XXIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd Puławy 2019
Protokół XXIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd Puławy 2019
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"