Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Koncert "Komeda" w Pałacu Czartoryskich

Aktualności

19.02.2019

Koncert "Komeda" w Pałacu Czartoryskich

Koncert "Komeda" w Pałacu Czartoryskich

Podczas wieczoru usłyszymy najbardziej znane utwory i piosenki w brzmieniach instrumentalnych oraz jazzowych. Nie zabraknie także wykonań znanych motywów filmowych twórcy.

 

Krzysztof Komeda to wybitny polski kompozytor, twórca muzyki do wielu filmów i niekwestionowany prekursor polskiej szkoły jazzu Jego kompozycje należą do światowego kanonu standardów muzyki improwizowanej. Powszechnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych artystów powojennej Polski i Europy. Skomponował muzykę do sześćdziesięciu pięciu filmów, a jego motyw przewodni do filmu „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego do dzisiaj wymieniany jest wśród najlepszych w historii gatunku.

 

W koncercie wystąpią: Zespół wokalny Prowokalni, na scenie usłyszymy solistów: Alicję Bil-Traciłowską, Karolinę Oleksiewicz, Aleksandrę Walasek, Małgorzatę Formańska-Kasperek, Martę Rabińską, Bartosza Piskałę i Ryszarda Stępnia.

 

 

Wokalistom towarzyszył będzie zespół instrumentalny w składzie:

  • Andrzej Toruński – saksofon, klarnet

  • Andrzej Rotmański – gitara basowa

  • Piotr Mazurek – gitara elektryczna

  • Michał Głos – perkusja

  • Michał Matras – piano, przygotowanie koncertu

 

Na wędrówkę po świecie muzycznym Krzysztofa Komedy zapraszamy 23 lutego 2019 r. o godz. 18:00 do Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich. Wstęp: 15 zł.

 

Partnerem wydarzenia jest Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"