Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Sukcesy "Etiudy" na VI Spotkaniach Baletowych!

Aktualności

09.04.2019

Sukcesy "Etiudy" na VI Spotkaniach Baletowych!

Sukcesy "Etiudy" na VI Spotkaniach Baletowych!

W dniach 6-7 kwietnia br. w Świdniku odbyły się VI Wojewódzkie Spotkania Baletowe. Wydarzenie organizowane w Świdniku cieszy się dużą popularnością. W tym roku, w imprezie udział wzięli zawodnicy m. in. z Łęcznej, Lublina czy Chełma. Puławski Ośrodek Kultury reprezentował Zespół Baletowy „Etiuda” pod kierunkiem instruktorki Ilony Rogozik

 

Najpierw na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury królował taniec klasyczny, a następnie uczestnicy zmagań prezentowali swoje umiejętności w tańcu współczesnym.

 

Decyzją jury w składzie: Anna Żak (tancerka, pedagog, choreograf, organizator wydarzeń Lubelskiego Teatru Tańca w Centrum Kultury w Lublinie), Bartosz Penkala (choreograf, instruktor tańca towarzyskiego, disco dance, jazz, hip-hop, cheerleadingu oraz tańców latynoskich), Barbara Dybich (absolwentka Szkoły Baletowej w Gdańsku), do „Etiudy” trafiły następujące wyróżnienia:

 

  • I miejsce w kategorii 11-13 lat – Iga Skoczek za układ solowy w tańcu klasycznym

  • III miejsce w kategorii 11-13 lat - „Etiuda II” za układ „Wróżki” w tańcu klasycznym

  • nagroda za udział w kategorii 14-16 lat – duet Aga Koletka i Eryka Czerska za układ w tańcu współczesnymPodczas przesłuchań konkursowych nie brakowało wielkich emocji i radości z wygranej. W ręce zwycięzców powędrowały pamiątkowe statuetki, dyplomy i baletowe torby.

 

 

Celem imprezy była konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych, popularyzacja form tanecznych i ich walorów artystycznych, wymiana pomysłów oraz doświadczeń w zakresie pracy z dziecięcymi i młodzieżowymi grupami tanecznymi. Wojewódzkie Spotkania Baletowe są również doskonałą okazją do współzawodnictwa oraz integracji tego typu zespołów Lubelszczyzny.

 

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

 

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII. Autorami zdjęć są: MOK w Świdniku, Angelika Saba oraz Bartosz Koletka.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"