Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Święto ulicy Moniuszki w Puławach

Aktualności

30.04.2019

Święto ulicy Moniuszki w Puławach

Święto ulicy Moniuszki w Puławach

Już w najbliższą niedzielę 5 maja 2019 r. w Puławach odbędzie się wielkie święto. W imieniu dostojnego jubilata Stanisława Moniuszki zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Święto ulicy Moniuszki”. Wydarzenie jest jedną z wielu inicjatyw promujących twórczość kompozytora, z okazji Roku Moniuszkowskiego.
 
Świętować będziemy od godz. 16:00 na terenie ulicy Stanisława Moniuszki w Puławach oraz na placu przy Szkole Społecznej im. Ch. P. Aignera.


W programie imprezy m. in.: wspólne odtańczenie poloneza z Zespołem Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak "Mamci" oraz Teatrem RETRO, Koncert Laureatów XV edycji Puławskiego Turnieju Krasomówstwa, Recytacji, Muzyki i Pieśni Narodowych "Witaj Majowa Jutrzenko!", wspólne wykonanie na fletach utworu „Prząśniczka”, występ Puławskiej Orkiestry Dętej koncert utworów Stanisława Moniuszki w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego.

 

W programie nie zabraknie licznych animacji i zabaw z epoki. Mamy nadzieję, że dacie się państwo zaprosić do wspólnych gier z czasów, w których żył mały Staś Moniuszko. Panie z Klubu Twórców Ludowych przygotowały również pokaz pracy prząśniczek, o której możemy słuchać w słynnym utworze Moniuszki.

 

Na wszystkich uczestników będzie czekała również słodka niespodzianka - jubileuszowy tort!

 


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"