Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Skarpa Dobrska zdobyta!

Aktualności

07.05.2019

Skarpa Dobrska zdobyta!

Skarpa Dobrska zdobyta!

W ostatnią sobotę kwietnia, przy słonecznej i lekko wietrznej aurze, kilkunastoosobowa grupa miłośników rowerowych przygód, wybrała się do gminy Wilków na Rowerowy Rajd Terenowy. Uczestnicy rajdu wyruszyli ze Skweru Niepodległości o godzinie 9.00, by dotrzeć przed południem na Skarpę Dobrską, skąd rozpościera się malowniczy widok na dolinę Małopolskiego Przełomu Wisły. Trasa wycieczki wiodła z Puław do Bochotnicy wzdłuż wału wiślanego, następnie drogą asfaltową z Bochotnicy do Kazimierza Dolnego i dalej już w terenie w kierunku Mięćmierza oraz okolic miejscowości Dobre.fot. Mariusz Karolak

Cykliści przedzierali się przez jedne z najgłębszych i najpiękniejszych wąwozów lessowych na terenie całego kraju, by wjechać na wzniesienie, które było głównym celem tej wycieczki. W drodze powrotnej uczestnicy rajdu przejeżdżali przez miejscowości Podgórz i Dąbrówka, następnie zjechali wąwozem Plebanka do samego centrum Kazimierza Dolnego. Tutaj wyznaczony był czas na odpoczynek i regenerację sił. Ostatni etap wycieczki stanowiła droga powrotna do Puław przez Bochotnicę.

Już dziś zapraszamy na kolejną wyprawę rowerową organizowaną przez Centrum Informacji Turystycznej w Puławach, planowaną w czerwcu.

Zachęcamy do obejrzenia video relacji z rajdu autorstwa Marcina Szeląga
 

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"