Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Historie Pewnych Miejsc - wernisaż Jakuba Pieleszka

Aktualności

08.05.2019

Historie Pewnych Miejsc - wernisaż Jakuba Pieleszka

Historie Pewnych Miejsc - wernisaż Jakuba Pieleszka

9 maja o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Aneks na wernisaż Jakuba Pieleszka, zatytułowany „Historie pewnych miejsc”


"Historie Pewnych Miejsc" to cykl rysunkowo-malarski nazwany inaczej, pamiętnikiem peryferyjnego artysty. Inspiracją powstałych prac były liczne podróże artysty, a tematem prac historie prawdziwe, zaobserwowane i znalezione gdzieś nieopodal drogi …
Prezentowany cykl prac rysunkowych opatrzonych komentarzem wpisuje się w przyjętą komiksową konwekcję opowieści. Jednak nie jest to typowy komiks. Autor wystawy jako wnikliwy obserwator, patrząc przez szybę jadącego samochodu, starał się uchwycić i opowiedzieć pewne historie w sposób prosty i zwyczajny.
Jakub Pieleszek

Urodził się 1978 roku, w Puławach. W 1999 r. ukończył PLSP w Nałęczowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom otrzymał w 2006 r., w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Od 2007 r. pracuje na Wydziale Malarstwa, obecnie w Pracowni prof. Henryka Cześnika, jako Adiunkt. Brał udział w ponad 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych oraz kolekcjach. Zajmuje się edukacją, malarstwem, instalacją, performancem, designem, eksperymentalnym dźwiękiem oraz muzyką. Animator wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych, pomysłodawca i współorganizator festiwalu „Dźwięki z Korzenia”, współpracuje z teatrami i festiwalami jako scenograf oraz grafik. Przestrzeń różnych mediów daje mu dużą swobodę artystycznej wypowiedzi.


Wystawę będzie można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 08:00 – 16:00 do 31 maja 2019 r.

Wstęp wolny.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"