Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów

Aktualności

15.05.2019

IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów

IV Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów

Festiwal im. Wincentego i Franciszka Lesslów w Puławach to impreza nawiązująca do ogromnej spuścizny kulturowej przekazanej naszym pokoleniom przez rodzinę Czartoryskich i jej otoczenie. Na puławskim dworze inicjowano wydarzenia budzące podziw i szacunek innych ośrodków, o prymat zaś w dziedzinie kultury i sztuki miejscowość konkurowała z największymi ośrodkami.

 

18 maja 2019 r. o godz. 21.00 na placu przed Domem Gotyckim w Puławach odbędzie się plenerowa realizacja spektaklu opartego na poemacie Torquato Tasso „Jerozolima wyzwolona” z 1581 r. Przedstawienie przygotowane we współpracy z Muzeum Czartoryskich w Puławach w ramach Nocy Muzeów.

W wydarzeniu udział wezmą studenci Zakładu Instrumentów Historycznych Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu Widowisko zrealizujemy obok usytuowanej nieopodal Domu Gotyckiego w Puławach grupy rzeźbiarskiej Tankred i Klorynda.


Obsada:

Tankred - Marek Szymański

Clorynda - Tatiana Pożarska

Narrator - Tomasz Mazur


Zespół instrumentalny w składzie:

Michał Grześkowiak - I skrzypce

Agnieszka Tomkiewicz - II skrzypce

Michał Kot - altówka

Anna Papierz - wiolonczela

Marianna Kowal - Lutnia

 

Następnego dnia, w niedzielę, o godz. 18:00 zapraszamy do Kościoła pw. św. Brata Alberta na uroczystą mszę świętą za wszystkie środowiska artystyczne z Puław i regionu. Oprawą muzyczną mszy, z udziałem puławskich artystów (Puławskiej Orkiestry Dętej, chóru Albertinum, uczniów PSM w Puławach i innych) pokieruje znakomity polski organista, Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach - Jerzy Kukla. Będzie on także wykonawcą recitalu po zakończonej liturgii.


To pierwsze takie wydarzenie w ramach Festiwalu. Chcemy aby stało się ono częścią każdej następnej odsłony festiwalowej jako element posiadający nie tylko wymiar duchowy ale również jednoczący środowiska artystyczne regionu i popularyzujący idee Festiwalu.


W programie IV Festiwalu im. Wincentego i Franciszka Lesslów w Puławach znalazły się ponadto:


W programie koncertu m. in. F. Chopin, I. J. Paderewski, W. F. Lessel, F. Lessel.

(24 maja 2019 r., godz. 18:00, Sala Kongresowa IUNG)

 

Koncert uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. R. Twardowskiego w Puławach. W programie: W. A. Mozart, St. Moniuszko, F. Chopin, F. Lessel, R. Twardowski, T. Wroński, A. Różycki, H. Wieniawski, I. J. Paderewski, E. Severn.

(30 maja 2019 r., godz. 17:00 Puławy Sala Kongresowa IUNG)

 

W koncercie zaprezentuje sięPoznański Zespół Kameralny, który wykona kompozycje Franciszka Lessla.

(7 czerwca 2019 r., godz. 18:00 Puławy Sala Kongresowa IUNG)

 

Plenerowa realizacja arcydzieła polskiej muzyki operowej. Spektakl towarzyszący, prezentowany w ramach projektu Opera na Prowincji.

(15 czerwca 2019 r., godz. 20:30 Dziedziniec Pałacu Marynki w Puławach)


Serdecznie zapraszamy!


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów we współpracy z Puławskim Ośrodkiem Kultury „Dom Chemika”.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"