Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Finał warsztatów "Teatralne Lato V"

Aktualności

29.06.2019

Finał warsztatów "Teatralne Lato V"

Finał warsztatów "Teatralne Lato V"

Przez pierwszy tydzień wakacji w naszym Ośrodku odbywały się warsztaty “Teatralne Lato”. Była to już piąta edycja letnich zajęć, podczas których trzynastoosobowa grupa uczestników szlifowała swoje umiejętności artystyczne.
 
Dzieci wzięły udział ćwiczeniach teatralnych, prowadzonych przez pomysłodawczynię projektu, Annę Filipiak-Matras. W tajniki baletu i tańca współczesnego wprowadzili uczestników Ilona Rogozik i Wojciech Gędek, świat plastyki przybliżyła Justyna Szychowska, a o opracowanie muzyczne zadbał Michał Matras.
 
W programie warsztatów znalazły się zabawy integracyjne, ćwiczenia z dykcji i emisji głosu i podstawowe elementy pantomimy oraz wspólne śpiewanie piosenek. Podczas zajęć plastycznych, dzieci rozwijały się manualnie, samodzielnie przygotowując maski teatralne oraz scenografię. Zajęcia baletowe i taneczne były zaś świetną rozrywką ruchową, podczas której uczestnicy mogli nauczyć się prostych układów choreograficznych, które zostały wykorzystane podczas przedstawienia.
 

Efektem wspólnych wysiłków był pokazany w sobotę, krótki spektakl oparty na pantomimie, zatytułowany „Więcej niż trzy świnki”. Realizacja przedstawienia stanowiła dla małych aktorów nie lada wyzwanie, ponieważ całość występu opierała się na pantomimie, czyli odgrywaniu spektaklu przy pomocy jedynie ruchu, mowy ciała i gestów. Na finał warsztatów przybyła liczna publiczność – rodzice oraz zaproszeni goście. Podczas sobotniego pokazu nie zabrakło radości, oklasków, milej teatralnej atmosfery oraz pysznego dużego tortu.

 

 Zachęcamy do obejrzenia FOTOGALERII.

-------------------
Chętne dzieci, którym spodobały się warsztaty i będą chciały uczestniczyć w zajęciach teatralnych, tanecznych, baletowych i plastycznych zapraszamy na wrześniowe zapisy do Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

 

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"