Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Wielkie jazzowe granie!

Aktualności

01.07.2019

Wielkie jazzowe granie!

Wielkie jazzowe granie!

Podczas sześciu warsztatowych dni w Puławach spotkają się młodzi muzycy z całego kraju, aby pod okiem wybitnych polskich jazzmanów uczyć się od siebie, wymieniać zdobytymi doświadczeniami, tworzyć i wykonywać muzykę.

 

Kadrę warsztatową stanowią przedstawiciele jazzu z najwyższej półki, znani ze swojej kreatywności, artystycznych osiągnięć i międzynarodowych kooperacji. W dwóch klasach wokalnych uczyć będą: Beata Przybytek i Wojciech Myrczek. Wykładowcom towarzyszyć będą dwie różne sekcje rytmiczne. Mentorem w klasie trąbki został Robert Majewski, Maciej Sikała szkolić będzie saksofonistów. Big-Band oraz zajęcia w klasie puzonu poprowadzi Jacek Namysłowski, Joachim Mencel będzie wykładowcą na zajęciach w klasie fortepianu. Tajniki gitarowych brzmień zdradzi Konrad Zemler, a Jacek Niedziela-Meira poprowadzi klasę kontrabasu oraz wykłady z historii jazzu. Prowadzącym ćwiczenia na perkusji będzie Krzysztof Dziedzic.

 

W programie znajdują się nie tylko ćwiczenia i wykłady, zajęcia w zespołach big band oraz combo, ale także wystawa, koncerty i codzienne jam sessions.

 


6 lipca o godz. 19:00, odbędzie się wernisaż wystawy towarzyszącej warsztatom zatytułowanej "Fotografia". Prezentowana ekspozycja to efekt połączenia fascynacji autora - Łukasza Fedorowicza- muzyką i fotografią.

 

Warsztaty jazzowe w Puławach uświetni 8 lipca, koncert „Wodecki Jazz”. Jest to muzyczny projekt Piotra Barona – utytułowanego artysty jazzowego, saksofonisty i aranżera. Podczas koncertu usłyszymy popularne kompozycje Zbigniewa Wodeckiego – wszechstronne i ponadczasowe – w wersji jazzowej, uwspółcześnionej i niezwykle ciekawej muzycznie.Koncerty Wokalistów i Finałowy podsumowujące tegoroczne zmagania jazzowe odbędą się w czwartek i piątek, 11 i 12 lipca. Zaprezentują się w nich utalentowani uczestnicy warsztatów oraz znakomici pedagodzy i muzycy, których gościliśmy w tym roku.


Wszystkie koncerty usłyszymy w sali Hotelu Izabella, a wieczorne jam sessions, które zapewnią uczestnikom pole do muzycznego popisu, będą odbywały się w klimatycznym Klubie Rejs.

 

Wstęp na Koncert Piotr Baron Quintet: 25 zł (w przedsprzedaży), 30 zł (w dniu koncertu).

Wstęp na koncerty finałowe: 15 zł.


______________________________

Ze względu na modernizację Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” zajęcia warsztatowe będą odbywały się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. F. D. Kniaźnina oraz w pawilonie POK „Dom Chemika”.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"