Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Wystawa Łukasza Fedorowicza - "Fotografia"

Aktualności

01.07.2019

Wystawa Łukasza Fedorowicza - "Fotografia"

Wystawa Łukasza Fedorowicza - "Fotografia"


6 lipca o godz. 19.00 zapraszamy na wernisaż wystawy prezentowanej w ramach Warsztatów Jazzowych Puławy 2019 - "Fotografia" Łukasza Fedorowicza. Ekspozycję będzie można oglądać do 1 września 2019 r. w Puławskiej Galerii Sztuki.


Łukasz Fedorowicz – miłośnik fotografii, muzyki, filmu. Dokumentalista życia kulturalnego miasta. Fotografią zajmuje się od wielu lat. Jego prace były eksponowane podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz w publikacjach książkowych, w fotogalerii na stronie internetowej Domu Chemika, na różnych stronach Facebooka, a także były wykorzystywane na plakatach imprez muzycznych, m. in. wystawie z okazji X Warsztatów Bluesowych, prezentacji towarzyszącej Sympozjum „Puławy–Chemia–Sztuka”, czy w Krakowskim Kwartalniku Literacko – Artystyczny „Metafora”.

 

 

Pierwsze fotografie wykonał w latach 60. aparatem DRUH na klisze zwojowe 60 mm, późniejsza fotografia to praca na filmach małoobrazkowych 35 mm oraz eksperymenty w ciemni fotograficznej. Wraz z dostępem do lepszego sprzętu i nowych technik fotograficznych korzystał z kolorowych materiałów odwracalnych, tzw. slajdów. Z czasem fotografię analogową zastąpił cyfrową. Ulubionym tematem Łukasza Fedorowicza są sceny uliczne, rejestrowanie ciekawych sytuacji i zachowań ludzi oraz koncerty muzyczne. W miarę wolnego czasu uczestniczy w plenerach, wystawach i warsztatach fotograficznych. W konkursach poplenerowych zdobywał nagrody i wyróżnienia.

 

Wystawy indywidualne autora były wystawiane w Galerii Piwnica MDK w Puławach, w POK „Dom Chemika” oraz w Kordegardzie Pałacu XX Czartoryskich w Puławach.

 

Prezentowana wystawa to efekt połączenia fascynacji autora muzyką i fotografią. Większość prezentowanych fotografii została wykonana podczas imprez organizowanych przez POK „Dom Chemika”.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"