Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » "Powiśle" na Konkursie Tańców "Warmia 2019"

Aktualności

22.07.2019

"Powiśle" na Konkursie Tańców "Warmia 2019"

"Powiśle" na Konkursie Tańców "Warmia 2019"
 

W ubiegły weekend turniejowe pary Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, wybrały się do Olsztyna, gdzie odbywała się XXIV edycja Międzynarodowych Dni Folkloru.


Impreza co roku gromadzi tłumy widzów, oraz przyciąga wielu gości z kraju i zagranicy. Olsztyńskie Dni Folkloru pokazują dorobek niematerialnego dziedzictwa kulturowego różnych regionów i narodowości. Przez kilka dni, w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego, odbywają się ciekawe wydarzenia związane ze sztuką i kulturą folkową.


Jednym z najciekawszych elementów imprezy był kolorowy korowód oraz cykl koncertów zespołów z różnych zakątków świata. Podsumowanie Dni Folkloru stanowiła edycja XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich "Warmia 2019", w którym zaprezentowali się tancerze „Powiśla”.W piątkowych finałach konkursu nasze powiślańskie pary wytańczyły dwa trzecie miejsca na podium! Zdobyli je Kacper Czerwiński i Zuzanna Bojarska (kat. II C) oraz Szymon Wiejak i Julia Filipek (kat. II B). Natomiast instruktor par, Konrad Grabowski wraz z partnerką (reprezentujący UW Warszawianka), zdobyli w konkursie pierwsze miejsce w kategorii VI A.


Pozostałe pary uzyskały następujące wyniki: VIII miejsce - Szymon Wojas i Zofia Wolska (kat. I), IV miejsce - Kacper Matraszek i Paula Kaniewska (kat. II B).


Serdecznie gratulujemy!

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"