Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Koncert organowy Marty Dramowicz-Wojtackiej

Aktualności

02.08.2019

Koncert organowy Marty Dramowicz-Wojtackiej

Koncert organowy Marty Dramowicz-Wojtackiej

Trwa X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Puławach. 5 sierpnia, będziemy mieli okazję wysłuchać programu organowego w wykonaniu Marty Dramowicz-Wojtackiej. Na recital artystki zapraszamy o godz. 19:00 do Kościoła pw. Św. Brata Alberta. Wstęp wolny.

 

Program:

 

Johann Pachelbel (1653-1706)

  • Aria quinta z „Hexachordum Apollinis”

Cesar Franck (1822-1890)

  • III Chorał a-moll

Jehan Alain (1911-1940)

  • Deuxième Fantaisie

Jan Sebastian Bach (1685-1750)

  • Toccata, Adagio i Fuga C-dur BWV 564

Stanisław Moniuszko (1819-1872)

  • Mazur z opery Halka, (transkrypcja organowa – M. Dramowicz-Wojtacka)Marta Dramowicz-Wojtacka naukę gry na organach rozpoczynała w olsztyńskiej szkole muzycznej pod okiem mamy – Anny Dramowicz. Studiowała na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Józefa Serafina oraz dyrygentury symfonicznej i operowej prof. Rafała Delekty. Była także studentem Kunstuniversität w Graz w Austrii w ramach wymiany Erasmus. W roku 2018 r. obroniła doktorat na macierzystej uczelni. Występuje jako solistka i kameralistka (m. in. z altówką, sopranem, saksofonem czy w duecie organowym). Jako dyrygent prowadziła orkiestry w Polsce, Niemczech i Austrii. Dyrygowała i organizowała koncerty zespołu Orchestra Temporanea. Była asystentem w Operze Krakowskiej. Na Akademii Muzycznej w Krakowie nauczała czytania partytur i prowadziła zespół wokalny muzyki współczesnej. Uczy gry na organach i improwizacji w szkole muzycznej przy ośrodku dla dzieci niewidomych w Krakowie. Jest współpracownikiem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W olsztyńskiej szkole muzycznej prowadzi symfoniczną orkiestrę młodzieżową. Jest dwukrotną stypendystką ministra kultury i innych fundacji. W roku 2016 została zgłoszona do Paszportu Polityki. Współpracuje z zespołem Krakow Improvisers Orchestra. Szczególnie pasjonuje się muzyką współczesną, ma w dorobku kilkadziesiąt prawykonań.


Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Puław, Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”.


Wydarzenie odbywa się przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Puławy.


Patronat Honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"