Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Koncert organowy Mario Ciferri

Aktualności

09.08.2019

Koncert organowy Mario Ciferri

Koncert organowy Mario Ciferri

Przed nami trzy ostatnie koncerty w ramach tegorocznej, X edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 12 sierpnia o godz. 19:00 w kościele św. Brata Alberta odbędzie się koncert włoskiego organisty Mario Ciferri.


Mario Ciferri (Włochy) jest tytularnym organistą katedry w Porto San Giorgio. Studiował w Konserwatorium im. Giambattisty Martiniego w Bolonii, św. Cecylii w Rzymie i im. Rossiniego w Pesaro, Jego obszerne studia zaowocowały dyplomami w dziedzinie fortepianu, organów, kompozycji i muzyki kościelnej. W 2000 r. został profesore Mozarta i Motetów Benjamina Brittena, które zostały zaprezentowane w kilku włoskich regionach oraz do dyrygowania koncertami w Teatro alla Muse w Anconie. Od 2011 roku jest członkiem Komisji Artystycznej ARCOM organów i chorału gregoriańskiego w Konserwatorium Nino Rota w Monopoli Bari. Prezentuje się regularnie jako organista oraz dyrygent chórów i orkiestr. Jest ekspertem w zakresie konserwacji włoskich organów historycznych. Założył i prowadził wokalno-instrumentalną grupę Vox Poetica Ensemble, która wykonywała arcydzieła baroku i klasyki. W 2006 roku został zaproszony do poprowadzenia Requiem Wolfganga Amadeusza.


Organizatorzy: Towarzystwo Przyjaciół Puław, Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Puławach, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”.


Wydarzenie odbywa się przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Puławy.


Patronat Honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Mario Ciferri - program koncertu
Mario Ciferri - program koncertu
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"