Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Kurs na bluesa!

Aktualności

09.08.2019

Kurs na bluesa!

Kurs na bluesa!

W tym roku dźwięki bluesa popłyną w pięknym puławskim Porcie Marina! Zrzucamy kotwicę i rozpoczynamy Bluesowy Rejs nad Wisłę!


Tegoroczna edycja Puławskiego Lata Bluesowego odbywać się będzie w scenerii nadwiślańskiego Portu Marina. Wydarzenie łączy w sobie cykl warsztatów, koncerty oraz cowieczorne jam sessions. Impreza co roku gromadzi wielu uczestników z całej Polski. Z koncertowych atrakcji skorzystają także mieszkańcy Puław, którzy będą mieli okazję posłuchać grupy Blues Junkers oraz duetu muzycznego Marcin&Karol.


W trzynastej edycji warsztatów wezmą udział uczestnicy z całej Polski, m. in. z Warszawy, Białegostoku czy Stargardu Szczecińskiego oraz oczywiście z Puław. Uczestnicy będą szlifować swoje umiejętności instrumentalne, wokalne oraz fotograficzno-reporterskie pod okiem profesjonalnych wykładowców. Oprócz zajęć w klasach i ćwiczeń indywidualnych, muzycy będą mogli wziąć udział w codziennych jam sessions oraz zaplanowanych koncertach.

 

 (Fot.: www.bluesjunkers.pl)


Bluesowy Rejs nad Wisłę rozpocznie się we wtorek 13 sierpnia. Na otwarcie zagra zespół Blues Junkers - grupa z Warszawy wykonująca bluesa, boogie-woogie, rock’n’rolla, rythm’n’bluesa i soul, w roku 2018 zespół wg kwartalnika „Twój Blues” został ogłoszony Najlepszym Polskim Zespołem Bluesowym. W piątek, 16 sierpnia zagra duet muzyczny Marcin&Karol (ft. Karolina Jastrzębska). Członkowie zespołu od lat biorą aktywny udział w puławskich warsztatach bluesowych, teraz komponują własną muzykę. Na zakończenie, 17 sierpnia, w finałowym koncercie zaprezentują się uczestnicy warsztatów oraz kadra.


Wszystkie koncerty odbędą się w Klubie Rejs o godz. 20:00.


Bądźcie z nami!

______________________________________________________

Bilety na koncerty dostępne są w kasie POK „Dom Chemika”, tel.: (81) 886 20 24 i na godzinę przed wydarzeniem w Klubie Rejs.


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"