Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Koncert Blues Junkers

Aktualności

14.08.2019

Koncert Blues Junkers

Koncert Blues Junkers

13 sierpnia zapraszamy na koncert otwarcia tegorocznej edycji Puławskiego Lata Bluesowego. Nasz muzyczny rejs rozpocznie zespół Blues Junkers, który w 2018 roku został wybrany przez kwartalnik „Twój Blues” Najlepszym Polskim Zespołem Bluesowym.

 

W skład grupy wchodzą: Natalia Abłamowicz – wokal, Dominik Abłamowicz – piano, harmonijka, Maciek Sych – gitara, Krzysztof Mika – perkusja. Blues Junkers to kwartet z Warszawy, grający połączenie bluesa, rhytm’n’bluesa, boogie woogie i soulu. Zespół wyróżnia brak gitary basowej i mały zestaw perkusyjny. Ma to na celu uzyskanie prostego, old-schoolowego brzmienia. Gitarowe riffy bezpośrednio nawiązują do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. Charakterystyczny wokal Natalii Abłamowicz swoją barwą i frazowaniem przywodzi na myśl stylistykę takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown.

 

 

Grupa występowała na scenach międzynarodowych festiwali bluesowych: Rawa Blues, Jesień z Bluesem, Suwałki Blues Festiwal, Blues Express, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Polish Boogie Festival i Jimiway Blues Festival, Eutin Blues Baltica (Niemcy), Blues Aperitif (Czechy).

 

Z zespołem Blues Junkers spotykamy się we wtorek, 13 sierpnia o godz. 20:00 w Pubie Rejs.


Bilety w przedsprzedaży w cenie 30 zł, w dniu koncertu 35 zł, do nabycia w kasie POK „Dom Chemika”, tel.: (81) 886 20 24 i na godzinę przed wydarzeniem w Klubie Rejs.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"