Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » To było święto teatru w Puławach!

Aktualności

09.09.2019

To było święto teatru w Puławach!

To było święto teatru w Puławach!
 

Początek września upłynął mieszkańcom Puław pod znakiem dwóch znakomitych i wartościowych przedstawień. 3 i 8 września wystawiliśmy w naszym mieście spektakle zorganizowane we współpracy POK „Dom Chemika” z ogólnopolskim projektem Teatr Polska. Mimo trwającej modernizacji głównego obiektu Ośrodka, kultura teatralna jest realizowana w różnorodnych lokalizacjach na terenie miasta.

 

Pierwszą z teatralnych propozycji, jaką widzowie w Puławach mieli okazję oglądać, było taneczne widowisko interaktywne „We_selle”. Polsko-kanadyjską produkcję zaprezentowaliśmy w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych. Intrygująca pod względem wizualnym adaptacja młodopolskiego dramatu „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zaskoczyła publiczność swoją oryginalnością wykonania i ciekawym, niebanalnym przedstawieniem tematu.

 

 

Z przedstawieniem Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego pt. „Staś i zła noga” gościliśmy w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Romualda Twardowskiego. Spektakl o niepełnosprawnym Stasiu, jego zatroskanej Mamie i psotliwej Złej Nodze, poruszył niezwykle ważny i trudny temat samotności i walki z systemem. Jednocześnie przedstawienie zostawiło widzów z poczuciem, że każdy mimo wad i niedoskonałości jest wyjątkowy.

 

 

Ideą Teatru Polska, w którym wzięliśmy udział, jest ułatwianie dostępu do najlepszych spektakli teatralnych mieszkańcom miejscowości, w których nie działa teatr instytucjonalny. Wstęp na spektakle w ramach programu był bezpłatny, co pozwoliło na popularyzowanie sztuki teatralnej i niwelowanie barier ekonomicznych w dostępie do teatru.

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"