Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » "Trzeba być dobrym jak chleb" - konkurs wiedzy o Patronie Puław

Aktualności

23.09.2019

"Trzeba być dobrym jak chleb" - konkurs wiedzy o Patronie Puław

"Trzeba być dobrym jak chleb" - konkurs wiedzy o Patronie Puław

W ramach obchodów 20. rocznicy nadania Puławom Patrona Świętego Brata Alberta zapraszamy serdecznie uczniów szkół do udziału w konkursie poświęconym postaci tego wyjątkowego Świętego. Konkurs Wiedzy o Patronie „Trzeba być dobrym jak chleb” jest okazją do zapoznania dzieci i młodzieży z postacią Adama Chmielowskiego: Patrioty, Artysty-Malarza i Ojca Ubogich.


Postać Adama Chmielowskiego jest przykładem jak można służyć Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Uczestnictwo w organizowanych konkursach to okazja do odkrycia na nowo charyzmatu i nauki jaka płynie z postawy życiowej patrona naszego miasta – zachęca Zbigniew Śliwiński, dyrektor POK „Dom Chemika”.


Konkurs Wiedzy o Patronie „Trzeba dobrym być jak chleb”

  • Konkurs Wiedzy o Patronie „Trzeba być dobrym jak chleb” odbywa się w dwóch etapach i jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, średnich oraz dla osób dorosłych.

  • Każda szkoła, która zgłosi chęć udziału w konkursie powinna przeprowadzić eliminacje w swojej placówce, do dnia 18 października br.

 

Obchodom ustanowienia rocznicy Brata Alberta patronem naszego miasta będzie towarzyszył także konkurs poetycki oraz terenowy rajd edukacyjny, szlakiem Brata Alberta w Puławach. Szczegóły tych wydarzeń podamy wkrótce.


Zapraszamy do udziału! Szczegóły konkursu w regulaminie.

Regulamin
Regulamin
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"