Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » To był wieczór!

Aktualności

27.10.2019

To był wieczór!

To był wieczór!

Pięknie i wzruszająco zakończył się piątkowy koncert piosenki autorskiej Anny Filipiak-Matras, poetki i wokalistki, mieszkającej i tworzącej w Puławach.

 

Podczas wieczoru solistka zaprezentowała swoje teksty, w których lirycznie opowiedziała o obserwacjach rzeczywistości, emocjach, uczuciach i marzeniach. Romantyczne wyznania przeplatały się z nutami refleksji, a niekiedy urozmaicone były żartobliwym tonem.

 

Większość materiału, wykonywanego podczas recitalu stanowiły piosenki napisane przez artystkę na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Nie zabrakło też utworów, które były publikowane w pierwszym i trzecim tomie poetki.

 

                                                                                                                                        Fot. Kamil Stępień

 

Recital „Na pięciolinii życia” pokazał na jak wiele sposobów można śpiewać poezję. Wysłuchaliśmy zarówno wolniejszych, nostalgicznych utworów podkreślanych dźwiękami skrzypiec, jak tych porywających, żywiołowych, akcentowanych dynamiczną perkusją podsumował Zbigniew Śliwiński, Dyrektor POK „Dom Chemika”.

 

Autorem wszystkich tych aranżacji jest znany w środowisku kompozytor i muzyk Michał Matras. Wyjątkowe spotkanie muzyczne uświetniali profesjonalni muzycy, m. in.: skrzypaczka Marta Jaworska, kontrabasista Andrzej Rotmański, akordeonista Dariusz Saramok oraz perkusista Marek Kozak.


Koncert został niezwykle ciepło przyjęty przez bardzo licznie zgromadzoną widownię, o czym świadczyły entuzjastyczne reakcje i długie brawa na zakończenie.

 

                                                                                                                                       Fot. Kamil Stępień

 

Całości wyjątkowego wieczoru dopełniał niepowtarzalny klimat Sali Kongresowej IUNG w Pałacu Czartoryskich, w której odbywał się recital.

 

Fotogaleria "Na pięciolinii życia" - POK "Dom Chemika"

Fotogaleria "Na pięciolinii życia" - Kamil Stępień

 

Sponsorami wydarzenia byli: Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S. A., IUNG - Państwowy Instytut Badawczy, PKO Bank Polski Oddział Puławy, Remzap Sp. z o. o. oraz Kwiaciarnia "Kwiaty" - Marianna Goździkowska.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"