Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Teatralnie w świetlicy ZSO nr 2

Aktualności

08.11.2019

Teatralnie w świetlicy ZSO nr 2

Teatralnie w świetlicy ZSO nr 2

W ramach zajęć świetlicowych, uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F. D. Kniaźnina, wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Annę Filipiak-Matras, instruktorkę ds. teatru z naszego Ośrodka.

 

Zajęcia rozpoczęły się od dobrze już znanej dzieciom rozgrzewki teatralnej, która nie tylko pozwoliła małym aktorom przygotować się do pracy z tekstem, ale przede wszystkim otworzyła przed nimi magiczny świat sztuki scenicznej. Na wstępie pierwszaki zapoznały się z elementami pantomimy oraz techniką stopklatki. Później uczestnicy mogli sprawdzić się również w krótkich scenkach teatralnych.

 

 

Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w warsztatach kinestetycznej analizy tekstu poetyckiego. Pracowali nad wierszem Tadeusza Kubiaka „Wiosenne Drzewa”, a ich zadaniem było wykonanie inscenizacji tekstu wiersza za pomocą gestów. Ostatnim ćwiczeniem było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej emocje i odczucia związane z poznanym utworem. Całe potkanie ze sztuką teatralną upłynęło wszystkim w miłej atmosferze.

 

Był to już trzeci wspólny rok zajęć teatralnych prowadzonych przez Annę Filipiak-Matras na świetlicy ZSO nr 2.

 

Fot. Facebook ZSO nr 2

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"