Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Złoty Koziołek dla Jakuba Rogali!

Aktualności

18.11.2019

Złoty Koziołek dla Jakuba Rogali!

Złoty Koziołek dla Jakuba Rogali!

W dniach 15-17 listopada w Kędzierzynie-Koźlu odbywała się II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów”. W przeglądzie po raz drugi udział wziął Jakub Rogala z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Wokalista na co dzień uczy się śpiewu pod opieką instruktora Zbigniewa Jonaka.

 

Do konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie K-Kwarta i Miejski Ośrodek Kultury, zgłosiło się ponad 50 utalentowanych wokalistów z całego kraju. Wśród uczestników były dzieci i młodzież biorące udział w telewizyjnych, muzycznych talent show. Wykonawców zaproszonych do Kędzierzyna-Koźla wyłoniła rada artystyczna festiwalu na podstawie nadesłanych wcześniej nagrań.

 

 

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek od prób uczestników na scenie. W pierwszy dzień Festiwalu odbyły się również warsztaty wokalne prowadzone przez Katarzyną Godzisz. Dzień później młodzi wokaliści prezentowali się przed jury w Domu Kultury „Koźle”. Najlepsi z nich zostali zaproszeni do udziału w wielkim finale. Zwieńczeniem festiwalu był Koncert Galowy, w którym wytypowani dzień wcześniej finaliści, zaśpiewali swoje utwory przed licznie zgromadzoną publicznością. Na scenie solistom towarzyszył profesjonalny zespół złożony z absolwentów Wydziału Jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

 

Po zakończonym koncercie laureatów, ogłoszono wyniki. Decyzją jury, reprezentujący nasz Ośrodek Jakub, zdobył pierwszą nagrodę w kategorii wiekowej od 7 do 14 lat i otrzymał statuetkę Złotego Koziołka, a także nagrodę finansową w wysokości 1000 zł!  W ubiegłym roku Jakub wystąpił w konkursie, zdobywając trzecią nagrodę.

 

 

Uczestników oceniało jury pod przewodnictwem dra Korneliusza Wiatra. Tegoroczną gwiazdą festiwalu, a zarazem jurorem była Beata Przybytek, wokalistka, pianistka i kompozytorka. W lipcu tego roku artystka prowadziła w naszym Ośrodku klasę wokalną podczas puławskich Warsztatów Jazzowych. Koncert Beaty Przybytek wraz z legendarnym zespołem Walk Away zakończył II edycję konkursu.

 

 

Festiwal „Kozielska Scena Debiutów” ma na celu popularyzację twórczości polskich artystów, kompozytorów oraz autorów tekstów.

 

Serdeczne gratulacje dla Jakuba oraz Pana Zbigniewa Jonaka!


Zdjęcia: Lokalna24.pl oraz K-kwarta.pl

Kozielska Scena Debiutów/ 1 Kozielska Scena Debiutów/ 2
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"