Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Razem z całą Polską kolędujemy od 25 lat

Aktualności

22.01.2020

Razem z całą Polską kolędujemy od 25 lat

Razem z całą Polską kolędujemy od 25 lat

Kolędnicy w każdym wieku przyjeżdżają do Puław z najdalszych zakątków Polski. Wśród uczestników XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd są osoby z aż dziewięciu województw:Warszawy (woj. mazowieckie), Stalowej Woli (woj. podkarpackie), Nowego Sącza (woj. małopolskie), Kielce (woj. świętokrzyskie) czy Łodzi (woj. łódzkie), Łomży (woj. podlaskie). Na puławskim festiwalu pojawią się uczestnicy z najbardziej oddalonych miejsc jak Zielona Góra czy Śląsk. Najliczniej na Festiwal zgłosili się wykonawcy z województwa lubelskiego, m. in.: z Puław, Lublina, Łukowa czy Kraśnika.

 

Na festiwalowej scenie w czasie kilku dni przesłuchań zaprezentuje się ponad 300 podmiotów muzycznych, reprezentujących różne instytucje kultury, szkoły, parafie i ogniska muzyczne. Podczas konkursu usłyszymy solistów, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry, a także muzykujące zespoły rodzinne.

 

W jury zasiądą między innymi: piosenkarka, trenerka wokalna, zwyciężczyni pierwszej edycji programu „Idol” Alicja Janosz oraz muzykolog, doktor teologii i duszpasterz środowisk twórczych ks. Wiesław Hudek.

 

 

Przesłuchania uczestników z całej Polski rozpoczną się w poniedziałek 27 stycznia i potrwają do środy 29 stycznia. Występy będą odbywały się w dwóch blokach: od godz. 09:00 (I blok) oraz od godz. 15:00 (II blok) w sali teatralnej w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach, ul. Kowalskiego 1.


Wspólne kolędowanie wyraża religijne przywiązanie do wydarzeń z Betlejem, a wspaniała tradycja śpiewania bożonarodzeniowych pieśni pomaga nam przedłużyć prawdziwą magię Świąt. Śpiewamy kolędy w kościołach, w domach, w zakładach pracy, a od 25 lat z radością śpiewamy również podczas Festiwalu Kolęd w Puławach – podkreśla Zbigniew Śliwiński, Dyrektor POK „Dom Chemika”.

 

 

Na uroczystą Galę Jubileuszową zapraszamy 2 lutego o godz. 13:30, również do „kościoła pod lasem”. Finałowy koncert z udziałem laureatów - najlepszych wykonawców, uświetni występ Puławskiej Orkiestry Dętej ze specjalnym programem kolędowym.

 

Wszystkich mieszkańców naszego miasta zapraszamy do słuchania prezentacji konkursowychi finałowych orazzachęcamy do kibicowania utalentowanym uczestnikom.Pokażmy, że kolędowe serce Polskibije właśnie w


Organizatorami XXV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd są: Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu „Wspólnie”, Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość” oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Puławy.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"