Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » „Styczna" - wernisaż i wystawa

Aktualności

12.02.2020

„Styczna" - wernisaż i wystawa

„Styczna" - wernisaż i wystawa

Żyjemy w czasach radykalnych podziałów i kontrastów. Tworzymy indywidualnie, w skupieniu, ale rozproszeni, dbając o swoją autonomię. W codziennym życiu akademickim spotykamy się jednak fizycznie, przecinając sobie drogi, przemierzając wspólnymi korytarzami, a także dzieląc przestrzenie pracy. Łączy Nas wspólny fundament instytucji oraz bryła budynku poddana rygorom nazw, funkcji, a często także dziedzin sztuki i rzemiosła. Wystawa „Styczna“ jest próbą pewnej stymulacji wewnętrznej, skłaniającej do przyjrzenia się sobie nawzajem. Jest to także moment rozpoczęcia kreatywnego dialogu w poszukiwaniu punktów stycznych na polu sztuki związanej z bliską Nam wszystkim problematyką przestrzeni.

 

Czy przynależność do wspólnego organizmu generuje, wspiera lub zobowiązuje do znalezienia wspólnej płaszczyzny wypowiedzi artystycznej? To pytanie stanowi oś wystawy dla czwórki asystentów: Pracowni Intermediów, Malarstwa i Rzeźby na Wydziale Architektury Wnętrz, Warszawskiej ASP.

 

Na wernisaż wystawy Marty Jarnuszkiewicz, Jarosława Radla, Krzysztofa Franaszka i Tomasza Knorowskiego „Styczna" zapraszamy 20 lutego br. o godz. 18:00 do Galerii Aneks. Wstęp wolny.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"