Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Galeria Sztuki Ludowej

Aktualności

29.04.2020

Galeria Sztuki Ludowej

Galeria Sztuki Ludowej
 

Zapraszamy Was dziś do wyjątkowej Galerii Sztuki Ludowej, w której chcielibyśmy podzielić się z Wami efektami prac artystów z puławskiego Klubu Twórców Ludowych. W cyklu fotogalerii pokażemy rękodzieło artystyczne, wykonane przez: Barbarę Jemioł, Ewę Wójcik, Irenę Paźniowską, Jadwigę Wawer, Janinę Toruńską, Teresę Przypis, Teresę Mizurę, Zofię Błachnio Kazimierza Kozaka, Zbigniewa Kozaka, Tadeusza Dymkowskiego, Mariannę Sandomierską, Lilę Solę, Romana Maśnego, Zofię Grzegorczyk, Teresę Orlik, Zygmunta Kozaka,Janinę Mazurek, Mariusza Baryczkę, Iwonę Barecką, Halinę Fijałkowską, Barbarę Rułkę oraz Zofię Szczypę.

 

Prezentowana fotogaleria to odzwierciedlenie miłości, pasji i zaangażowania twórców ludowych w przekazywanie i kultywowanie tradycji. W galerii zobaczycie prace z dziedziny haftu (rodzaj płaski i richelieu), koronczarstwa wykonywanego w technice szydełkowej i kołkowej, rzeźby, wyrobów z rogożyny, garncarstwa, plastyki ozdobniczej i obrzędowej, malarstwa, wycinanki, tkactwa, wikliniarstwaoraz innych.

 

Do oglądania galerii zapraszamy TUTAJ oraz na funpage POK „Dom Chemika” na Facebooku.

 

********************

Klub Twórców Ludowych działa na terenie powiatu puławskiego już od 60 lat. Głównym jego zadaniem jest troska o zachowanie, promocję i rozwój sztuki ludowej regionu obejmującego swoim zasięgiem granice powiatu puławskiego. Jedną z form aktywności jest także opieka nad autentycznymi, samorodnymi twórcami ludowymi. Liczba twórców ludowych z roku na roku maleje, tym bardziej istotne są działania Klubu na rzecz wspierania swoich członków, a także promowania sztuki ludowej wśród młodszych pokoleń. Obecnie Klub Twórców Ludowych zrzesza 80 członków.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"