Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Łukasz Fedorowicz "Fotografia uliczna" - wystawa on-line

Aktualności

15.05.2020

Łukasz Fedorowicz "Fotografia uliczna" - wystawa on-line

Łukasz Fedorowicz "Fotografia uliczna" - wystawa on-line
 

Zapraszamy serdecznie do oglądania on-line wystawy fotografii ulicznej autorstwa Łukasza Fedorowicza. Na ekspozycję składają się zdjęcia z lat 2014 – 2019 wykonane m. in.: w Krakowie, Warszawie, Berlinie, Będzinie, Ustce czy Gdańsku.


Mianem fotografii ulicznej określa się zdjęcia, które pozornie są przypadkowe i stanowią odpowiednio uchwycone ujęcia życia miejskiego. Wykonywane w tej technice fotografie łączą w sobie elementy z pogranicza reportażu oraz fotografii artystycznej.

 

Łukasz Fedorowicz – miłośnik fotografii, muzyki, filmu. Dokumentalista życia kulturalnego miasta. Fotografią zajmuje się od wielu lat. Jego prace były eksponowane podczas wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz w publikacjach książkowych, w fotogalerii na stronie internetowej Domu Chemika, na różnych stronach Facebooka, a także były wykorzystywane na plakatach imprez muzycznych, m. in. wystawie z okazji X Warsztatów Bluesowych, prezentacji towarzyszącej Sympozjum „Puławy–Chemia–Sztuka”, czy w Krakowskim Kwartalniku Literacko – Artystyczny „Metafora”.

 

 

Pierwsze fotografie wykonał w latach 60. aparatem DRUH na klisze zwojowe 60 mm, późniejsza fotografia to praca na filmach małoobrazkowych 35 mm oraz eksperymenty w ciemni fotograficznej. Wraz z dostępem do lepszego sprzętu i nowych technik fotograficznych korzystał z kolorowych materiałów odwracalnych, tzw. slajdów. Z czasem fotografię analogową zastąpił cyfrową. Ulubionym tematem Łukasza Fedorowicza są sceny uliczne, rejestrowanie ciekawych sytuacji i zachowań ludzi oraz koncerty muzyczne. W miarę wolnego czasu uczestniczy w plenerach, wystawach i warsztatach fotograficznych. W konkursach poplenerowych zdobywał nagrody i wyróżnienia.

 

 

Wystawy indywidualne autora były wystawiane w Galerii Piwnica MDK w Puławach, w POK „Dom Chemika” oraz w Kordegardzie Pałacu XX Czartoryskich w Puławach.

 

Wystawa dostępna TUTAJ.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"