Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Warsztaty "Mina...mina...mini pantomima"

Aktualności

15.05.2020

Warsztaty "Mina...mina...mini pantomima"

Warsztaty "Mina...mina...mini pantomima"
 

Dziś chcielibyśmy Wam przedstawić nowy autorski cykl zajęć on-line dla dzieci, opracowany przez instruktorkę teatralną Annę Filipiak-Matras.

 

Będą to warsztaty pantomimy, przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat, jednak materiał został dostosowany tak, że w zajęciach uczestniczyć mogą dzieci od 5 do 10 roku życia, czyli młodsi i starsi widzowie. Celem warsztatów jest przede wszystkim świetna zabawa i miłe spędzanie wolnego czasu, a także praca nad ciałem i poznawanie jego możliwości.

 

Pantomima jest jedną z technik parateatralnych. Aktor w teatrze pantomimy, nazwany mimem jest niemy. Swoje uczucia, emocje i wszystko co chce opowiedzieć wyraża za pomocą ruchu, gestu i mimiki. Dla dzieci niniejsze warsztaty są nauką poprzez zabawę. W trakcie trwania zajęć online będą poznawały swoje możliwości ruchowe, lepiej poznając swoje ciało. Będą wykonywały rozgrzewki fizyczne jak i ćwiczenia buzi i języka. Podczas zajęć będą budowały swoje pierwsze mini etiudy. Odbędą się również zajęcia z charakteryzacji twarzy.

 

Zapraszamy do zabawy!


© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"