Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Nie milkną dźwięki koncertu „Brzegami Jazzu”

Aktualności

14.07.2020

Nie milkną dźwięki koncertu „Brzegami Jazzu”

Nie milkną dźwięki koncertu „Brzegami Jazzu”


W ramach projektu „sPOKoJAZZ” zorganizowaliśmy w ubiegłą niedzielę koncert plenerowy „Brzegami Jazzu”. Z Dziedzińca Pałacu Marynki popłynęły po raz pierwszy w tym roku dźwięki muzyki jazzowej.

Do Puław przyjechali wybitni muzycy polskiej sceny jazzu, a zarazem trzon kadry Warsztatów Jazzowych, które odbywają się w naszym mieście od ponad 30 lat. Muzycy w składzie: Robert Majewski (trąbka), Bogdan Hołownia (piano), Wojciech Pulcyn (kontrabas), Sebastian Frankiewicz (perkusja) i Wojciech Myrczek (wokal) zabrali nas w wyjątkową podróż do świata muzyki jazzowej. Usłyszeliśmy m.in.: znane standardy Franka Sinatry, Wojciecha Młynarskiego, Krzysztofa Komedy.
Oprócz koncertu, mieszkańcy Puław oraz goście, mogli obejrzeć wystawę fotograficzną zatytułowaną „Jazz Tyrmanda” autorstwa Ewy Gołdy i Justyny Polakowskiej, która była integralną częścią koncertu.

Ci, którzy nie widzieli jeszcze wystawy, będą ją mogli zobaczyć od 14 lipca do 31 sierpnia w centrum miasta na Placu F. Chopina.

Aby tradycji stało się zadość, muzycy na zakończenie koncertu wykonali utwór „Come dance with me” - hymn Warsztatów Jazzowych w Puławach.
Dziękujemy mieszkańcom Puław oraz licznie przybyłym gościom za udział w koncercie, oraz zachowanie dyscypliny i bezpiecznego dystansu podczas koncertu. 

Wszystkich chętnych zapraszamy do zobaczenia w fotorelacji z koncertu.

Dziękujemy bardzo serdecznie Grupie Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A., która jest sponsorem naszych wydarzeń kulturalnych.

Organizatorem wydarzenia był Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" oraz Towarzystwo Inicjatyw Własnych INSPIRACJE.

Zadanie dofinansowano z budżetu Miasta Puławy.


                                         


 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"