Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Recytatorskie sukcesy na 65. OKR

Aktualności

14.09.2020

Recytatorskie sukcesy na 65. OKR

Recytatorskie sukcesy na 65. OKR

Scena lubelskiego Centrum Kultury była areną zmagań miłośników poezji startujących w eliminacjach do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, odbywającego się on-line w dniach 8 i 9 września. Do mierzenia się z liryką przystąpiło 25 uczestników. Ze względu na niewielką ilość nadesłanych zgłoszeń, Turniej Międzypowiatowy w Lublinie otrzym rangę Turnieju Wojewódzkiego.


 

Werdyktem jury nagroda bez nominacji trafiła do Pauliny Pajórek, podopiecznej Anny Filipiak-Matras z Koła Konferansjerów i Recytatorów. Gremium sędziowskie przyznało również wyróżnienie bez nominacji, które otrzymała Gabriela Pikuła z Teatru SPUT², przygotowana do konkursu przez Katarzynę Grudzień.Wszystkich prezentacji konkursowych można było wysłuchać za pośrednictwem transmisji on-line prowadzonej na Facebooku Wojewódzkiego Ośrodka Kultury.


Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. Konkurs jest imprezą otwartą dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, studentów i dorosłych. Uczestnicy prezentują się w jednej z czterech kategorii: recytacja, wywiedzione ze słowa, teatr jednego aktora oraz poezja śpiewana.

 

Serdecznie gratulujemy!

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"