Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Rajd Rowerowy z okazji Dnia Drzewa - ODWOŁANY

Aktualności

21.09.2020

Rajd Rowerowy z okazji Dnia Drzewa - ODWOŁANY

Rajd Rowerowy z okazji Dnia Drzewa - ODWOŁANY

Informujemy, że ze względów organizacyjnych 
wydarzenie zostało odwołane.


Przepraszamy za zaistniałą sytuację.


***

Jesień to ta pora roku, kiedy otaczająca nas przyroda wygląda najpiękniej. Nie bez powodu wtedy też w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Z tej właśnie okazji Centrum Informacji Turystycznej w Puławach zaprasza do udziału w Krajoznawczym Rajdzie Rowerowym.

 

Miłośnikom dwóch kółek proponujemy 35 kilometrową trasę przebiegającą miejscowości położone na terenie powiatu puławskiego: Puławy, Skowieszyn, Starą Wieś, Pożóg, Klementowice, Karmanowice, Celejów, Wierzchoniów i Bochotnicę.

 

Zbiórka uczestników 10 października br., o godz. 08:00 na Skwerze Niepodległości. Przewodnikiem rajdu będzie Mariusz Karolak.

 


Rajd został przygotowany w ramach akcji „Aktywne Puławy”.


Zapraszamy do udziału!

 

 *****************************

Historia Święta Drzewa sięga aż 1872 roku, kiedy ówczesny gubernator stanu Nebraska i jednocześnie sekretarz rolnictwa Stanów Zjednoczonych, prywatnie znawca i miłośnik przyrody - Julius Sterling Morton - zwrócił się do rodaków z apelem, by sadzić drzewa. Akcja miała na celu zwiększyć świadomość ekologiczną w społeczeństwie i zwrócić uwagę na problem niszczenia terenów zielonych.

 

Pomysłodawcy święta przyświecała idea: Inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

 

Od 1951 roku Dzień Drzewa świętują wszystkie kraje członkowskie ONZ. W Polsce Święto Drzewa oficjalnie jest obecne od 2002 roku i corocznie obchodzone 10 października.Regulamin
Regulamin
Arkusz informacyjny uczestnika
Arkusz informacyjny uczestnika
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"