Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Niepodległa do hymnu!

Aktualności

09.11.2020

Niepodległa do hymnu!

Niepodległa do hymnu!
 

Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie zainicjowane przez Biuro Programu „Niepodległa”, dające możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka, aby uczcić to najważniejsze święto w 102. rocznicę odzyskania niepodległości.

 

O godzinie 12:00 będziemy transmitować hymn w wykonaniu Puławskiej Orkiestry Dętej oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci”, by Puławianie mogli lokalnie włączyć się do akcji. Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tę tradycję i śpiewać także w tym roku – zachęcamy by śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

 

Wydarzenie będzie także okazją do wysłuchania krótkiego koncertu patriotycznego w wykonaniu Orkiestry z towarzyszeniem Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”. Na zakończenie programu artystycznego zaprezentujemy występy Laureatów XVI Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską”.

 

Transmisja online na kanałach społecznościowych oraz na stronie internetowej POK „Dom Chemika” w dniu 11 listopada o godz. 12.00.


Zapraszamy!


 Niepodległa do hymnu Puławy 2020

 

Tekst Hymnu Polski
Tekst Hymnu Polski
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"