Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Wokaliści z POK na podium konkursu "Jesienne Nutki"!

Aktualności

20.11.2020

Wokaliści z POK na podium konkursu "Jesienne Nutki"!

Wokaliści z POK na podium konkursu "Jesienne Nutki"!
 

W minionym tygodniu w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie odbyły się finałowe przesłuchania kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Jesienne Nutki” organizowane pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

 

Jury konkursowe w składzie: Łukasz Jemioła - wokalista, kompozytor i autor tekstów, Edyta Madej (sekretarz komisji) - Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie, Piotr Selim - Zakład Pedagogiki Instrumentalnej w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, uważnie wysłuchało i obejrzało prezentacje nadesłane przez 37 solistów i 4 zespoły. Konkurs w całości został przeprowadzony zdalnie.

 

Miło nam poinformować, że laureatką Srebrnego Kasztana i zdobywczynią II miejsca w kategorii klas IV-VI solistów została Marta Podsiadła, która w finałowych przesłuchaniach prezentowała piosenkę „O mnie się nie martw”.

 

W kategorii zespoły również II miejsce i Srebrnego Kasztana wywalczył duet Gabriela Mosińska i Jakub Rogala, wykonujący utwór „Jak kania dżdżu”. Jakub Rogala został także wyróżniony w grupie solistów klas VII- VIII.

 

Opiekunem artystycznym nagrodzonych podopiecznych jest Zbigniew Jonak.

 

W związku z tym, że Koncert Laureatów oraz gala podsumowania Konkursu nie może odbyć się w tym roku w tradycyjnej formie Organizatorzy zapraszają do oglądania występów konkursowych online. Transmisję z gali będzie można obejrzeć na stronie MDK „Pod Akacją” już wkrótce.

 

Serdeczne gratulacje dla naszych zdolnych wokalistów!

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"