Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Recytatorki z POK nagrodzone w konkursie "Uśmiech Pana Boga"

Aktualności

11.12.2020

Recytatorki z POK nagrodzone w konkursie "Uśmiech Pana Boga"

Recytatorki z POK nagrodzone w konkursie "Uśmiech Pana Boga"
 

9 grudnia poznaliśmy laureatów XX odsłony Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego "Uśmiech Pana Boga" 2020.

 

Tegoroczna edycja organizowana przez Łukowski Ośrodek Kultury przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie została przeprowadzona na podstawie 47 nadesłanych do oceny nagrań z prezentacjami recytatorskimi.

 

W przeglądzie znakomicie poradziły sobie dwie reprezentantki Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” – Oliwia Chabros i Zuzanna Nowakowska. Podopieczne Anny Filipiak-Matras, należące do Koła Konferansjerów i Recytatorów, zajęły w konkursie kolejno II i III miejsce w kategorii klas IV-VI.


Oliwia Chabros


Jury w składzie Anna Kistelska, Maria Halina Balińska, Jolanta Gnas-Zienkiewicz oraz Alicja Dymitruk doceniło wybór tekstów oraz podziękowało za duże zainteresowanie konkursem, świadczące o potrzebie obcowania z wartościami prozy i poezji ks. Jana Twardowskiego, a także o tęsknocie za realną aktywnością w życiu społecznym i kulturalnym.

 

Zuzanna Nowakowska

 

Celem Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego „Uśmiech Pana Boga” jest popularyzacja twórczości tego wybitnego poety, którego teksty traktują o sprawach najbliższych, często drobnych, ale niezwykle dla nas ważnych, przez które przebija nieustająca refleksja i nadzieja.

 

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia prezentacji Oliwii oraz Zuzanny.


II nagroda - Oliwia Chabros, rec. „Dla każdego coś miłego” (od 14:38)


III nagroda - Zuzanna Nowakowska, rec. „Pamiętnik” (od 16:16)

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"