Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Cała Polska kolęduje z nami!

Aktualności

25.01.2021

Cała Polska kolęduje z nami!

Cała Polska kolęduje z nami!
 

Trwa XXVI edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd Puławy 2021. Zakończyliśmy już przyjmowanie zgłoszeń, teraz nadszedł czas aby jury konkursowe oceniło nagrania i wybrało najlepszych z najlepszych, których zobaczymy i usłyszymy w Koncercie Laureatów.

 

Zgłoszenia do XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd przesłano z 16 województw, tym samym wpłynęło do nas blisko 700 nagrań konkursowych. Kolędy, pastorałki i utwory świąteczne przysłali artyści z takich miast jak: Warszawa, Wrocław, Łowicz, Katowice, Nowy Targ, Szczecin, Kielce, Suwałki, Bydgoszcz, czy Żywiec. Nie zabrakło także grup i solistów z naszego województwa. Najwięcej zgłoszeń z Lubelszczyzny nadesłali wykonawcy z Lublina, Poniatowej, Kraśnika oraz Puław.

 

W ciągu kilku dni pracy, jury będzie oceniało nagrania w kategoriach: soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, chóry, instrumentaliści oraz muzykujące zespoły rodzinne.

 

Wybranych laureatów zobaczymy w Koncercie Finałowym, który ze względu na bezpieczeństwo uczestników, odbędzie się 2 lutego o godz. 18:00 w formie prezentacji online dostępnej za pośrednictwem mediów społecznościowych Ośrodka.

 

Festiwalowi Kolęd towarzyszyć będzie także specjalny koncert, w którym zaprezentują się podopieczni POK „Dom Chemika”. W niedzielę 31 stycznia o godz. 19:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, usłyszymy Puławską Orkiestrę Dętą, wokalistów Zbigniewa Jonaka, grupę (nie)sPOKojni oraz Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" im. Kazimiery Walczak „Mamci”.

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"