Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Koncert Laureatów XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd

Aktualności

27.01.2021

Koncert Laureatów XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd

Koncert Laureatów XXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd
 

Puławski Festiwal ma już dwudziestosześcioletnią historię i kierowany jest do uczestników w każdym wieku. Ma na celu popularyzację kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej, jako utworów osadzonych w polskiej tradycji kolędowania.

 

Wyrażam radość, że siła popularności puławskiego Festiwalu Kolęd jest tak ogromna, że swoim zasięgiem objęła 16 województw. Potwierdza to wielką potrzebę aktywności artystycznej i kultywowania polskiej tradycji śpiewania kolęd. Puławy od wielu lat stają się „styczniową” stolicą festiwalowego kolędowania w Polsce, co daje nam poczucie satysfakcji, ale również i wdzięczności wszystkim uczestnikom za sympatię i działania na rzecz rozwoju Festiwalu Kolęd w Puławachpodkreśla Zbigniew Śliwiński, Dyrektor Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, inicjator i pomysłodawca Festiwalu.

 

Podczas kilku dni przesłuchań i obrad, jury w składzie: ks. dr Wiesław Hudek, Stanisława Małgorzata Ziemnicka, Anna Filipiak-Matras, Andrzej Sar i Andrzej Topolewski wysłuchało blisko 700 nagrań przesłanych przez ponad 1600 artystów indywidualnych i podmiotów muzycznych, reprezentujących różne instytucje kulturalne, oświatowe, a także parafie i ogniska muzyczne.


Spośród wielu wspaniałych prezentacji wokalnych i instrumentalnych jury wyłoniło tegorocznych laureatów. Spośród nagrodzonych zgłoszeń jurorzy wybrali najpiękniejsze wstąpienia, które mamy przyjemność zaprezentować Państwu w formie prezentacji online. Na transmisję koncertu zapraszamy 2 lutego o godz. 18:00. Będzie ona dostępna za pośrednictwem mediów społecznościowych Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy także nauczycielom i instruktorom za wspaniałe przygotowanie podopiecznych do tegorocznego konkursu.

 

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"