Aktualności - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Aktualności » Jakub Rogala w koncercie "Śpiewanki lubelskie"

Aktualności

03.02.2021

Jakub Rogala w koncercie "Śpiewanki lubelskie"

Jakub Rogala w koncercie "Śpiewanki lubelskie"
 

Już w najbliższą sobotę, 6 lutego o godz. 18:00, na kanałach społecznościowych Centrum Spotkania Kultur w Lublinie dostępny będzie koncert "Śpiewanki lubelskie". W wyjątkowym projekcie udział wziął Jakub Rogala, utalentowany wokalista na co dzień uczący się śpiewu u instruktora Zbigniewa Jonaka.

 

Ideą koncertu jest spotkanie tradycji ze współczesnością, które przeplatając się w muzycznym dialogu „starego z nowym”, ukazują piękno tradycyjnych kolęd i pastorałek wywodzących się z różnych części naszego województwa.

 

W repertuarze znajdą się zarówno znane wszystkim tytuły, takie jak „Z narodzenia Pana” czy „Tryumfy Króla Niebieskiego”, jak również mniej znane kolędy i pastorałki ludowe w nowych, współczesnych aranżacjach z towarzyszeniem dziewięcioosobowego zespołu muzycznego pod kierunkiem Pawła Odoszewskiego.

 

 

Unikalnego brzmienia nadadzą koncertowi wykonania z zachowaniem języka gwary, a także wykorzystanie dawnych instrumentów ludowych, które rzadko dziś można usłyszeć na scenie

 

Koncert realizowany jest przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.Patronat nad wydarzeniem objęli: Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego i Beata Mazurek, posłanka do Parlamentu Europejskiego.

 

Zachęcamy do oglądania!


Link do koncertu dostępny jest na stronie wydarzenia "Śpiewanki lubelskie" na Facebooku Centrum Spotkania Kultur.


Materiał źródłowy: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Zdjęcia: Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie

© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"