Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wyjazd ZPiT "Powiśle" na turniej do upalnych Siemiatycz

Archiwum wiadomości

17.07.2012

Wyjazd ZPiT "Powiśle" na turniej do upalnych Siemiatycz

Wyjazd ZPiT "Powiśle" na turniej do upalnych Siemiatycz
Okres wakacji nie dla wszystkich dzieci jest czasem zasłużonego odpoczynku. Niektóre z nich również w tym czasie ciężko pracują i nie dlatego, że muszą, one po prostu chcą! Tak jest właśnie w przypadku par tanecznych z Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle".

Nawet tropikalne warunki pogodowe nie były w stanie zniechęcić dzieciaków. Już od pierwszych dni wakacji zamiast pluskać się w puławskich basenach wszyscy wylewali z siebie siódme poty na sali baletowej, by w godny sposób zaprezentować nasz ZPiT "Powiśle" na X Międzynarodowym i XIV Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich "O Podlaską Szyszkę - Siemiatycze 2012" w dniach 6-8 lipca.

W turniejowych zmaganiach wzięło udział 14 naszych par, w tym aż 6 najmłodszych, które dopiero uczą się ciężkiego turniejowego życia. Wszystkie z nich sprawiły nam ogromną radość wychodząc zwycięsko z eliminacji, a nie było to takie łatwe, bo w I kategorii wiekowej wystartowało aż 40 par!

Ćwierćfinał wytańczyły 4 nasze pary. Jedna z nich (Szymon Nowak i Julia Surdacka) dostała się nawet do półfinału zajmując w nim bardzo wysokie 9 miejsce. To prawdziwy sukces biorąc pod uwagę fakt, że to dopiero ich trzeci wspólny turniej. Dla jednej z par występy w Siemiatyczach stanowiły debiut w turniejach!

Także poza parkietem 7-8 latki z "Powiśla" prezentowały się bardzo profesjonalnie pod względem zachowania. Wszystkie dzieci dbały o czystość i porządek, a był to dla nich w zasadzie pierwszy taki długi wyjazd poza dom. Serdeczne podziękowania należą się również rodzicom tych pociech, którzy podczas wyjazdu wspierali instruktorów "Powiśla" w opiece nad dziećmi. Kierujemy też podziękowania w stronę firmy przewozowej pana Krzysztofa Szeleźniaka, która jak zawsze profesjonalnie zadbała o komfort i bezpieczeństwo w trakcie podróży (wszyscy uczestnicy wyjazdu podkreślają, że nigdzie nie było tak przyjemnie, jak w ich wygodnym i klimatyzowanym autokarze) oraz kierowcy - panu Grzegorzowi Żabie, który po raz kolejny okazał się najlepszym driverem na świecie! ;-)

Starsza wiekowo grupa "Powiśla" też się spisała. W kategorii II B jak burza od samych eliminacji szły 2 nasze pary. Patryk Ciepliński i Ola Podraska, mimo dużej różnicy wzrostu, która w chwili obecnej spędza nam sen z powiek, dotarli do półfinału zajmując w nim wysokie (jak Patryk) i eleganckie (jak Ola) 11 miejsce. Druga para -  Kacper Cholewa i Zuzia Grabek - zatańczyła swój pierwszy w życiu finał, a zajmując w nim 5 miejsce wylała z "cioci Grabki" (mamy Zuzi) ocean łez szczęścia.

W kategorii III B walczyli dzielnie Dawid Żaba i Wiktoria Kurzempa. Wywalczyli miejsce 11, a ich najlepiej ocenionym tańcem okazał się oberek. Warto dodać, że Dawid boi się tego tańca, jak ognia, a okazuje się, że całkiem niepotrzebnie.

Nasze pary z kategorii III A wreszcie doczekały się upragnionego finału, w trakcie którego Anna Rolska - instruktor prowadzący pary taneczne "Powiśla" - omal nie osiwiała z nerwów! Ale było warto! I tak oto Mikołaj Knap i Klaudia Ziółek zajęli miejsce 4, zaś Nataniel Szady i Dominika Grzejda szykując się po miejsce 6 odebrali 5, a Marek Sułek i Paulina Malec miejsce 6.

W kategorii IV B Filip Pajurek i Marta Cilińska wytańczyli miejsce 7. Najlepszą z naszych par po raz kolejny okazała się para Gabryś Raj i Paulinka "Pińdzia" Łukanowska, która w kategorii IV A stanęła na podium na miejscu 2.

Tropikalne warunki atmosferyczne w Siemiatyczach, jak widać, nie odebrały tancerzom "Powiśla" sił i woli walki na parkiecie. Wyjazd na ten turniej należy zatem uznać za udany. :-)
ZPiT "Powiśle" na turnieju tanecznym w Siemiatyczach, fot. POK "Dom Chemika" (Agnieszka Grabek)
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"