Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Lipcowe spotkania kolekcjonerów już w nadchodzącą niedzielę

Archiwum wiadomości

18.07.2012

Lipcowe spotkania kolekcjonerów już w nadchodzącą niedzielę

Lipcowe spotkania kolekcjonerów już w nadchodzącą niedzielę
W najbliższą niedzielę zapraszamy do naszego ośrodka na kolejną edycję Puławskich Targów Kolekcjonerskich. Będzie okazja do spotkań i rozmów osób zainteresowanych przeszłością miasta i historią regionu.

Puławskie Targi Kolekcjonerskie zostały reaktywowane w naszym ośrodku wiosną tego roku. Dokładnie 18 marca na holu dolnym POK "Dom Chemika" odbyło się pierwsze spotkanie.  Od marca cyklicznie Targi odbywają się w każdą przedostatnią niedzielę miesiąca, także w wakacje. Lipcowe spotkanie będzie zatem już piątym.

Jest to swoista próba reaktywacji tego typu spotkań kolekcjonerów, jakie przez wiele lat były organizowane w naszym mieście. Ich brak i próby przywrócenie są zauważalne przez niektórych mieszkańców Puław, jak również kolekcjonerów z terenu Lubelszczyzny.

Zorganizowanie tych Targów w POK "Dom Chemika" jest próbą wyjścia naprzeciw lokalnemu środowisku kolekcjonerów, ale także jest to wydarzenie kierowane do wszystkich osób interesujących się historią i przedmiotami życia codziennego minionych wieków. Przywrócenie Targów odbywa się nie w przypadkowym miejscu, bo w budynku, w którym w latach 80. XX wieku organizowane były słynne w naszym mieście Targi Kolekcjonerskie.

Wstęp na Puławskie Targi Kolekcjonerskie jest bezpłatny, za wystawienie stoiska jest pobierana jednorazowa opłata 5 zł. Targi odbywają się zawsze w godz. 9.00-13.00.

W okresie letnim Targi odbywają się również na patio i na terenie przed budynkiem naszego ośrodka przy kawiarni "Smok". Są organizowane pod egidą Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"