Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Puławski Teatr Amatora z wizytą na Ziemi Hrubieszowskiej

Archiwum wiadomości

25.09.2012

Puławski Teatr Amatora z wizytą na Ziemi Hrubieszowskiej

Puławski Teatr Amatora z wizytą na Ziemi Hrubieszowskiej
Na zaproszenie Mariana Pawlaka (współwłaściciela pałacu w Czumowie, Przewodniczącego Zarządu i Członka Rady Honorowej Fundacji Kultury i Przyjaźni Polsko-Francuskiej im. Krystyny i Stefana Du Chateau w Hrubieszowie w latach 1994-2009, regionalisty, członka zarządu kilku poprzednich kadencji Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego) w dniach 21-23 września 2012 r. członkowie Puławskiego Teatru Amatora (PTA) przebywali na gościnnej Ziemi Hrubieszowskiej.

Państwo Barbara i Marian Pawlakowie, gospodarze pałacu w Czumowie, zgotowali iście królewskie przyjęcie naszym aktorom! Podczas spotkania mogliśmy zapoznać się z historią regionu, zwiedzić odrestaurowany z dużym pietyzmem pałac, w którego wnętrzach mieści się muzeum gromadzące unikatowe zbiory pamiątek związanych z przeszłością Czumowa i okolic. W pałacowych wnętrzach, w sposób szczególny rozbrzmiewały strofy "Pana Tadeusza" czytane przez aktorów Puławskiego Teatru Amatora.

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzenie muzeum historycznego im. Stanisława Staszica, dworku, w którym urodził się Aleksander Głowacki - Bolesław Prus, domu rodzinnego profesora Wiktora Zina i cerkwi prawosławnej z dwunastoma wieżami - jedynej takiej w naszym kraju i drugiej w Europie.  W ramach wymiany doświadczeń teatralnych uczestnicy wyjazdu spotkali się z Panią Dyrektor Emilią Feliksiak i Instruktorem Teatralnym Magdaleną Sielicką. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl teatralny przygotowany przez hrubieszowski aktorów zatytułowany "Gość Oczekiwany". Była to okazja do wymiany doświadczeń teatralnych. Pani reżyser i członkowie zespołu zostali zaproszeni do naszego ośrodka na październikowy spektakl "Kraina Kłamczuchów" w wykonaniu PTA.
fot. Puławski Teatr Amatora (POK "Dom Chemika") fot. Puławski Teatr Amatora (POK "Dom Chemika") fot. Puławski Teatr Amatora (POK "Dom Chemika") fot. Puławski Teatr Amatora (POK "Dom Chemika") fot. Puławski Teatr Amatora (POK "Dom Chemika") fot. Puławski Teatr Amatora (POK "Dom Chemika") fot. Puławski Teatr Amatora (POK "Dom Chemika")
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"