Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Nagrody Prezydenta Miasta Puławy dla młodzieży z POK "Dom Chemika"!

Archiwum wiadomości

31.10.2012

Nagrody Prezydenta Miasta Puławy dla młodzieży z POK "Dom Chemika"!

Nagrody Prezydenta Miasta Puławy dla młodzieży z POK "Dom Chemika"!
W miniony poniedziałek w Pałacu Czartoryskich odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Kulturalnego 2012/2013, podczas której przyznane zostały nagrody doroczne i za całokształt działań w zakresie kultury.

Z wielką dumą informujemy, że wśród tegorocznych laureatów nagród dorocznych Prezydenta Miasta Puławy znalazły się także młode osoby związane z naszym ośrodkiem:
  • Monika Malczak - utalentowana wokalistka pracująca od czterech lat pod kierunkiem instruktora Zbigniewa Jonaka; zdobywczyni wielu nagród na festiwalach i konkursach; należąca już teraz do czołówki młodych wokalistów prezentujących się w konkursach szczebla ogólnopolskiego; stypendystka Zarządu Województwa Lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej (muzyki) w 2012 r.; laureatka kilku konkursów i przeglądów muzycznych na terenie całego kraju;
  • Paulina Łukanowska i Gabriel Raj - para taneczna z Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle", która od kilku lat zdobywa nagrody w różnorodnych konkursach tanecznych; w 2012 roku zostali mistrzami Polski w tańcach polskich; młodzi tancerze pracują pod kierunkiem Anny Rolskiej;
  • Paulina Pajórek - pasjonatka teatru i adeptka sztuki teatralnej; w tym roku przygotowała niezwykły monodram "Serce zszyte fastrygą" na podstawie powieści Olgi Tokarczuk; od 10 lat uczestniczy w życiu kulturalnym miasta; obecnie działa w grupie teatralnej Teatr SPUT²; jest też laureatką konkursów recytatorskich, autorką wierszy i opowiadań; pracuje pod kierunkiem Katarzyny Grudzień.

 

Nagrodę za całokształt działań w zakresie kultury otrzymał w tym roku nasz instruktor Zbigniew Jonak - pedagog, mecenas wielu młodych talentów muzycznych, doskonały muzyk i akompaniator, pod opieką którego kształtują się i rozwijają wokaliści wyróżniani w najlepszych przeglądach i festiwalach muzycznych. Pan Zbigniew to także współtwórca spektakli teatralnych i muzycznych.

 

Nagrodę za całokształt działań w zakresie kultury dostała też obchodząca w tym roku jubileusz 20-lecia działalności Puławska Filia Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, która od kilkunastu lat działa aktywnie przy naszym ośrodku kultury.

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

inauguracja roku kulturalnego 2012/2013, fot. Magdalena Zarychta (Urząd Miasta Puławy) 1 inauguracja roku kulturalnego 2012/2013, fot. Magdalena Zarychta (Urząd Miasta Puławy) 2 inauguracja roku kulturalnego 2012/2013, fot. Magdalena Zarychta (Urząd Miasta Puławy) 3
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"