Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Pary taneczne z "Powiśla" wróciły z turnieju w Dobczycach

Archiwum wiadomości

31.10.2012

Pary taneczne z "Powiśla" wróciły z turnieju w Dobczycach

Pary taneczne z "Powiśla" wróciły z turnieju w Dobczycach
W dniach 26-28 października Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" gościł na Ziemi Krakowskiej w ramach "I Otwartych Mistrzostw Małopolski w Tańcach Polskich - Dobczyce 2012". Swoją wizytę "Powiślacy" rozpoczęli od zwiedzania Kopalni Soli w Wieliczce, w której czekało na nich mnóstwo atrakcji, z lizaniem ścian włącznie. ;-)

W nieziemskim klimacie Solilandii członkowie zespołu odkrywali tajemnice wielickiej kopalni i poznawali jej historię. Wzięli również udział w bajkowym quzie. Niektórzy z "Powiślaków" wcielili się w baśniowe role Mapnika, Klucznika, Pisarza, Latarnika. W rozwiązywaniu trudnych zadań pomagał przewodnik i Soliludek. Egzamin końcowy z wynikiem celującym "Powiślacy" zdawali u Skarbnika Kopalni. Każdy otrzymał drobne nagrody i pamiątkowe dyplomy potwierdzające ukończenie tego nadzwyczajnego quizu. Wyjątkowa nagroda spotkała Sandrę, która w zamian za to, że nie przestraszyła się Solizaura, została koronowana na Księżniczkę Kingę, a na jej serdecznym palcu zalśnił przepiękny pierścień. :-) Na koniec wizyty u Skarbnika zespół zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie i wszyscy w dobrych nastrojach ruszyli na miejsce docelowe wizyty, czyli do Dobczyc.

I Otwarte Mistrzostwa Małopolski w Tańcach Polskich w Dobczycach rozpoczęły się w sobotę z samego rana od eliminacji. "Powiślacy" wiedzieli, że nie będzie łatwo, gdyż turniej ten rozgrywany był w formule OPEN, czyli pary początkujące (klasa B) tańczyły wspólnie z parami mistrzowskimi (klasa A). "Do odważnych świat należy!" - z tymi słowami na ustach do boju ruszyło 15 par z naszego zespołu (5 w kategorii I, 5 w kategorii II, 4 w III i 1 w kategorii IV).

W kategorii I nasze pary odtańczyły półfinał, a najwyższe VII miejsce przypadło Krzysiowi Urbankowi i Oli Kopeć. Przebieg kategorii II był dla wszystkich członków zespołu i opiekunów niezwykle nerwowy, zwłaszcza sytuacja po półfinale, gdy okazało się, że będzie dogrywka o miejsce w finale. Do dogrywki zakwalifikowały się trzy pary (2 nasze i jedna "obca"). Niestety tym razem się nie udało, ale obie pary, tj. Kacper Cholewa i Zuzia Grabek oraz Karol Fenik i Kinga Chojnacka, zostały sklasyfikowane jednocześnie na miejscu VII. Szczęśliwa w życiu codziennym siódemka w przypadku konkursów tańca staje się pechową z jednej strony (miejsc w finale jest tylko 6, a oczywiście każdemu marzy się właśnie finał), z drugiej daje jednak niesamowitą motywację do jeszcze cięższej pracy. Zuzia i Kacper coś już o tym wiedzą. ;-)

Niezwykle szczęśliwą dla naszego "Powiśla" okazała się tym razem rozgrywka w kategorii III. Wielkie, zaskakujące, bo całkowicie nieplanowane zwycięstwo, odnieśli Mateusz Madyński i Olga Walasek zdobywając srebrne medale i tytuł Vicemistrzów Małopolski w Tańcach Polskich. Brawo, oby tak dalej !!!

W kategorii IV Filip Pajurek i Marta Cilińska w finale wytańczyli miejsce IV. Instruktor Anna Rolska podkreśla, że nie tak ważna dla niej samej jest wywalczona pozycja tej pary, co pełna poświęcenia postawa obojga wspomnianych młodych tancerzy. Marta robiła wszystko, aby przezwyciężyć nękającą ją chorobę, a Filip nie dość, że do końca, do ostatnich taktów muzyki, walczył z własnymi "słabościami", to jednocześnie podtrzymując osłabioną Martę, walczył o nich jako parę. Brawo za piękną postawę! Może więc to wcale nie zdobyte miejsca są w tym wszystkim najważniejsze, tylko właśnie postawy takich młodych ludzi, to w jaki sposób są w stanie się zachować, to w jaki sposób pracują nad sobą i ze sobą, to w jaki sposób będąc dwojgiem tworzą jedność, jak się wspierają, pocieszają, motywują do dalszej pracy (tu wielki ukłon w stronę Janka Olendra i Karoliny Molendy), to w jaki sposób te wszystkie obce sobie osoby tworzą jedną, wielką rodzinę... W takiej atmosferze sukces jest jedynie kwestią czasu! :-)

Zespół "Powiśle" składa raz jeszcze podziękowania organizatorom za te 3 dni niezapomniane dni. Było super! ;-)
Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" podczas wyjazdu na turniej w Dobczycach, fot. Robert Sosik Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" podczas wyjazdu na turniej w Dobczycach, fot. Robert Sosik Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" podczas wyjazdu na turniej w Dobczycach, fot. Robert Sosik Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" podczas wyjazdu na turniej w Dobczycach, fot. Robert Sosik Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" podczas wyjazdu na turniej w Dobczycach, fot. Robert Sosik Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" podczas wyjazdu na turniej w Dobczycach, fot. Robert Sosik Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" podczas wyjazdu na turniej w Dobczycach, fot. Robert Sosik Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" podczas wyjazdu na turniej w Dobczycach, fot. Robert Sosik Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" podczas wyjazdu na turniej w Dobczycach, fot. Robert Sosik Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" podczas wyjazdu na turniej w Dobczycach, fot. Robert Sosik Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle" podczas wyjazdu na turniej w Dobczycach, fot. Robert Sosik
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"