Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Ola Zdunek zdobyła I nagrodę na Festiwalu Piosenki i Pieśni Bożonarodzeniowej w Toruniu

Archiwum wiadomości

29.01.2013

Ola Zdunek zdobyła I nagrodę na Festiwalu Piosenki i Pieśni Bożonarodzeniowej w Toruniu

Ola Zdunek zdobyła I nagrodę na Festiwalu Piosenki i Pieśni Bożonarodzeniowej w Toruniu

W dniach 19-20 stycznia 2013 r. odbył się w Toruniu XVI Festiwal Piosenki i Pieśni Bożonarodzeniowej z udziałem naszej reprezentantki.


Tegoroczna edycja imprezy skupiła sporą ilość wykonawców zakwalifikowanych na podstawie nagrań demo. Łącznie przyjęto 162 zgłoszenia. Wśród uczestników nie zabrakło akcentu puławskiego. Aleksandra Zdunek reprezentująca Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” i pracująca pod opieką Zbigniewa Jonaka wywalczyła w grupie 61 solistów I nagrodę w kategorii wiekowej 13 – 16 lat przywożąc do Puław pamiątkową statuetkę wraz z dyplomem.


Festiwal Piosenki i Pieśni Bożonarodzeniowej w Toruniu to obecnie prestiżowe wydarzenie muzyczne, posiadające swoją historię. Pod koniec 1996 r. dynamiczna grupa ludzi skupiona wokół koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii na Stawkach w Toruniu podjęła odważną decyzję zorganizowania przeglądu kolęd. Wtedy miał on zasięg dekanalny, na imprezę przybyli młodzi artyści z dekanatu Toruń III. W 1998 r. Festiwal miał już zasięg diecezjalny, a wkrótce jego zasięg przekroczył również granice diecezji, gdyż zagościli w nim na stałe uczestnicy z różnych części Polski.


W roku 2012 w grupie wiekowej solistów powyżej 16 lat miejsce I wywalczyła Monika Malczak, również podopieczna Zbigniewa Jonaka.
fot. Aleksandra Zdunek, Bartek Czech fot. Aleksandra Zdunek, Bartek Czech
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"