Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Podsumowanie XVIII Festiwalu Kolęd

Archiwum wiadomości

31.01.2013

Podsumowanie XVIII Festiwalu Kolęd

Podsumowanie XVIII Festiwalu Kolęd
W niedzielę 27 stycznia odbył się koncert laureatów XVIII Festiwalu Kolęd. Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu kolęd oraz konkursu szopek. Z bardzo dobrej strony pokazała się młodzież z naszego ośrodka.

W kategorii zespołów wokalnych II miejsce wywalczył zespół prowadzony przez Michała Matrasa. W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych grupa prowadzona przez Michała Matrasa zdobyła I nagrodę.

Dwie równorzędne I nagrody przyznano solistkom prowadzonym przez Michała Matrasa: Edycie Doraczyńskiej i Paulinie Łowczak. Z kolei Aleksandra Łodzińska (podopieczna Zbigniewa Jonaka) i Magdalena Gąsiorowska (podopieczna Michała Matrasa) zdobyły II miejsce wśród solistów. Damian Dymek, Alicja Rzepka i Zofia Gąsiorowska (instruktor Michała Matrasa) oraz Justyna Grzelak (instruktor Zbigniew Jonak) uzyskali III miejsca w kategorii solistów.

W kategorii zespołów rodzinnych jury przyznało II nagrodę Michalinie i Magdalenie Nawrotek, które szkolą się pod okiem Michała Matrasa. Grand Prix Festiwalu przyznano Aleksandrze Zdunek (instruktor Zbigniew Jonak).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaprezentowanie się przed jury podczas tegorocznego festiwalu, a laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. W tym roku do rywalizacji przystąpiło ogółem 1279 wykonawców, w tym: 168 solistów, 54 zespołów wokalnych, 14 zespołów wokalno-instrumentalnych, 14 chórów, 7 solistów instrumentalistów, 2 zespoły instrumentalne, 12 zespołów rodzinnych.

W konkursie szopek III nagrodę w kategorii dzieci szkół podstawowych z klas I-III zdobyli Jan Grudzień i Julek Pytka, a I nagrodę w kategorii młodzież gimnazjalna otrzymał Bartłomiej Grudzień. Chłopcy pracują pod okiem naszego instruktora Zbigniewa Pieleszka.

Oficjalne wyniki zostały w poniedziałek opublikowane na naszej stronie internetowej, prezentujemy je w zakładce Festiwale Konkursy Przeglądy.

fot. Mariusz Karolak
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"