Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Konkurs "O Pierścień Księżnej Izabeli" już wkrótce!

Archiwum wiadomości

20.02.2013

Konkurs "O Pierścień Księżnej Izabeli" już wkrótce!

Konkurs "O Pierścień Księżnej Izabeli" już wkrótce!
W dniach 2-3 marca w Puławach będzie odbywał się XII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli". Konkurs tradycyjnie organizują Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach i Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (C.I.O.F.F.). Do grona organizatorów w tym roku dołączyło puławskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Potrzebujących "Pogodne Życie".

Oficjalne uroczyste rozpoczęcie Konkursu odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 16.00, ale zespoły i pary taneczne zawitają do Puław już w piątek wieczorem. Nasze miasto jak zwykle będzie reprezntował w zmaganiach konkursowych na parkiecie Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle", za którego przygotowanie odpowiada Anna Rolska.

Konkurs ten stanowi dla mieszkańców Puław i okolic wyjątkową okazję, by zobaczyć z bliska, jak wyglądają najpiękniejsze tańce polskie: kujawiak, oberek, mazur, krakowiak, polka. Występom tancerzy towarzyszą zawsze wielkie emocje, a mimo rywalizacji istnieje niezwykle serdeczna atmosfera na parkiecie, jak i poza nim.

Konkurs na stałe wpisał się już do kalendarza imprez miejskich. Jego dyrektorem artystycznym od samego początku jest Aleksandra Rolska, a za organizację odpowiada obecnie Renata Siedlaczek.

Patronat honorowy nad tegorocznym Konkursem sprawują: Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Krzysztof Hetman, Prezydent Miasta Puławy Pan Janusz Grobel, Starosta Puławski Pan Witold Popiołek. Partnerem XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli" jest Powiat Puławski.

Patronat medialny nad Konkursem objęły: Dziennik Wschodni, e-pulawy.pl, Gazeta Wyborcza, iPulawy.pl, Kurier Lubelski, naszemiasto.pl, Nasz nRegion, mmpulawy.pl, Radio Lublin, radiopulawy24.pl, Tygodnik Powiśla, TVK Puławy.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie można nadsyłać jescze tylko dzisiaj. Regulamin, karty zgłoszeń, program Konkursu oraz wszystkie informacje z nim związane są zamieszczone tu.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"