Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Rozpoczynamy Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli"

Archiwum wiadomości

27.02.2013

Rozpoczynamy Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli"

Rozpoczynamy Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli"
Ponad 210 par tanecznych zgłosiło się do XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli", który w dniach 2-3 marca odbędzie w Puławach. Wśród uczestników jest 6 par pochodzących z Ukrainy.

Oficjalne uroczyste rozpoczęcie Konkursu odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 16.00, ale zespoły i pary taneczne zjawią się w Puławach już w piątek. Nasze miasto będzie reprezentował tradycyjnie Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle", za którego przygotowanie odpowiada Anna Rolska.

Zmagania konkursowe będzie można oglądać przez dwa dni na hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy al. Partyzantów. Konkurs stanowi dla mieszkańców Puław i okolic wyjątkową okazję, by zobaczyć z bliska, jak wyglądają najpiękniejsze tańce polskie: kujawiak, oberek, mazur, krakowiak, polka. Występom tancerzy towarzyszą zawsze wielkie emocje, a mimo rywalizacji istnieje niezwykle serdeczna atmosfera na parkiecie, jak i poza nim.

Do dwunastej edycji zgłosiło się ponad 400 uczestników. Ponownie zagości w Puławach Zespół Tańca "Barwinek" z Krzemieńca na Ukrainie. W poprzedniej edycji uczestniczyli przedstawiciele 27 zespołów, a na parkiecie rywalizowało łącznie 168 par. W tym roku par tanecznych mamy więc znacznie więcej! Aż 8 zgłoszeń napłynęło do konkursu kara mazurowego.

Konkurs "O Pierścień Księżnej Izabeli"na stałe wpisał się już do kalendarza imprez miejskich. To niezwykle barwne i piękne wydarzenie. Dyrektorem artystycznym Konkursu od samego początku jest Aleksandra Rolska, a za organizację odpowiada obecnie Renata Siedlaczek.

Organizatorami tegorocznej edycji są: Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika", Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach, Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Potrzebujących "Pogodne Życie".

Patronat honorowy nad tegorocznym Konkursem sprawują: Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Krzysztof Hetman, Prezydent Miasta Puławy Pan Janusz Grobel, Starosta Puławski Pan Witold Popiołek. Partnerem XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli" jest Powiat Puławski.

Medialnie imprezę wspierają: Dziennik Wschodni, e-pulawy.pl, Gazeta Wyborcza, iPulawy.pl, Kurier Lubelski, naszemiasto.pl, Nasz nRegion, mmpulawy.pl, Radio Lublin, radiopulawy24.pl, Tygodnik Powiśla, TVK Puławy.

Więcej informacji o Konkursie jest tu, a pełen program imprezy znajduje się tu.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"