Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wystawa prac malarskich Adama Skóry "od 0 do 1"

Archiwum wiadomości

28.02.2013

Wystawa prac malarskich Adama Skóry "od 0 do 1"

Wystawa prac malarskich Adama Skóry "od 0 do 1"

W piątek 1 marca o godz. 18.00 w Puławskiej Galerii Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Adama Skóry „od 0 do 1”.

 

Adam Skóra urodził się w Puławach, ukończył studia magisterskie w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie oraz uzyskał stopień doktora w dyscyplinie sztuki piękne na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie jest pracownikiem naukowym w Zakładzie Malarstwa II Instytutu Sztuk Pięknych WA UMCS w Lublinie. Uprawia malarstwo, rysunek, instalację oraz inne sztuki wyzwolone. W twórczości plastycznej posługuje się językiem geometrii. Od 2007 roku prezentuje swoją twórczość na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

Oto, jak o swoich pracach mówi sam artysta: "Rozważanie natury światła, zarówno w aspekcie materialnym jak i duchowym, jest dla mnie najistotniejszym i wciąż niezgłębionym problemem podstawowym, podobnie zresztą, jak dla wielu moich poprzedników nie tylko z dziedziny sztuki, ale także filozofii, kosmologii, teologii, czy wreszcie mistyki. Natura energii nie została ostatecznie i definitywnie zbadana przez fizyków. Wszę­dzie wokół nas , jak i w nas samych, mamy do czynienia z tajemnicą. To dzięki niej możliwa staje się twórczość w każdej dziedzinie. To dzięki niej istnieje potencjalność, wieloistość i nieskończona możliwość rozwiązań. Dzięki niej możliwa jest wolność wyboru, tzn. wolna wola. Dzięki niej możliwa jest sztuka otwarta, kontemplacyjna i konstruktywna, przepojona duchem humanizmu, który jest ponadczasowy. Za taką uznaję również swoją sztukę".


Wystawę będzie można zobaczyć w Puławskiej Galerii Sztuki i Galerii "Aneks" do 28 marca codziennie oprócz poniedziałków w godzinach 11.00-17.00.
Adam Skóra Adam Skóra Adam Skóra
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"