Archiwum wiadomości - Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"

Strona główna » Archiwum wiadomości » Wystawy w "Domu Chemika"

Archiwum wiadomości

05.04.2013

Wystawy w "Domu Chemika"

Wystawy w "Domu Chemika"
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy Marii Kiesner "Konstrukcje" w Puławskiej Galerii Sztuki POK "Dom Chemika"- w sobotę 6 kwietnia 2013 r. o godz.18.00.

Do 5 kwietnia można oglądać na górnym POK "Dom Chemika" wystawę "Życie i twórczość Witolda Lutosławskiego" z Muzeum Przyrody w Drozdowie. Wystawa została sprowadzona w związku z obchodami Roku Witolda Lutosławskiego .
W 2013 roku przypada setna rocznica urodzin Witolda Lutosławskiego, a w 2014 roku – 20. rocznica jego śmierci.7 grudnia 2012 roku Sejm RP przyjął uchwałę ogłaszającą rok 2013 Rokiem Witolda Lutosławskiego .Dorobek kompozytorski, sukcesy artystyczne Lutosławskiego, jak również wyróżnienia, odznaczenia, doktoraty honorowe spływające na twórcę były potwierdzeniem wysokiej pozycji twórcy w międzynarodowym środowisku muzycznym. Witold Lutosławski był wybitnym kompozytorem i dyrygentem, ale również erudytą i człowiekiem renesansu, który potrafił łączyć proces twórczy z refleksją.
Ekspozycja powstała  z inicjatywy Muzeum Przyrody w Drozdowie. Autorka scenariusza, Teresa Witkowska, przedstawicielka młodego pokolenia rodziny Lutosławskich opracowując wystawę korzystała z archiwum rodzinnego Lutosławskich gromadzonego przez Krystynę Witkowską.
© 2012-2014 Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika"